Про що юрист Коломойського від імені штабу Зеленського говорив з директором НАБУ, – версії

Володимир Зеленський. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Андрій Богдан юрист, який працює з олігархом Ігорем Коломойським, зустрічався від імені штабу Володимира Зеленського з директором НАБУ Артемом Ситником.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Раніше Богдан був радником Коломойського, коли той обіймав посаду голови Дніпропетровської ОДА. Журналісти назвали його «довіреним фахівцем олігарха по рішенням кримінальних справ».

У розслідуванні йдеться, що в бізнес центрі «Парковий» під час першого туру виборів 31 березня журналісти зафіксували Богдана з бейджем телеканалу «1+1».

У вівторок, 2 квітня, в будівлі «секретного штабу Зеленського» на Печерську в Києві відзначали перемогу кандидата в президенти в першому турі виборів. В цей день з самого ранку туди почали з’їжджатися автомобілі, зокрема, був помічений журналістами Борис Шефір (партнер Зеленського в кінобізнесі), Mercedes, записаний на Тимура Міндіча (соратник олігарха Ігоря Коломойського), однак користується авто сам Володимир Зеленський. Також було помічено авто Дмитра Разумкова, спікера штабу Зеленського.

На питання журналістів про те, чому офіс, який використовують під штаб, не вказано в жодному звіті, Разумков відповів: «Я не відповім на це питання, тому що не знаю».

В той день з боку штабу виходила група чоловіків, серед яких був помічений Богдан. На наступний день до «секретного» штабу під’їхав його автомобіль. Цей же автомобіль під’їхав до штабу і 4 квітня.

За словами Разумкова, Богдан «бере участь у штабі Зеленського, як його старий друг».

3 квітня, після оголошення результатів першого туру, Богдан зустрівся з директором НАБУ Артемом Ситником. Організував зустріч засновник Центру протидії корупції Віталій Шабунін. За словами Шабуніна, це була експертна зустріч, на якій Богдан був представником штабу Зеленського.

За словами прес-секретаря НАБУ Світлани Оліфіри, зустріч була ініційована штабом Зеленського та «громадськістю». Зустріч тривала 30 хвилин. Вона розповіла, що сторони обговорювали діяльність антикорупційних органів.

У розслідуванні нагадали, що НАБУ розслідує справи компаній, за якими, за словами журналістів, стоїть Коломойський. При цьому Шабунін заперечує обговорення кримінальних справ під час зустрічі.

Імовірно могло йтися про закриття кримінального провадження, розпочатого НАБУ за зверненнями громадських активістів з приводу порушення Закону при фінансуванні за рахунок бюджетних коштів зйомок фільму «Я, ти, він, вона», який був відзнятий кінокомпанією ТзОВ «Кіноквартал», єдиним засновником якої є Зеленський Володимир Олександрович.

Про це заявила блогер Ірина Лісняк.

Нагадаємо, що під час прем’єрної прес-конференції творців фільму, Володимир Зеленський запевнив журналістів, що «початково сценарій фільму був написаний саме українською мовою» і лише «пізніше його довелося перекласти на російську через литовську акторку Аґне Ґрудіте, яка повинна була зіграти головну роль Яни і яка не володіла українською»; в останній момент, за ніч перед фільмуванням, Ґрудіте відмовилася від участі у фільмі й на її роль взяли українську акторку Настю Коротку, але «підлаштуватися під українську мову знімальна група так і не змогла, тому за основу взяли сценарій російською мовою». Фільм став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Державного агенства України з питань кіно (Держкіно). Загальний кошторис фільму склав 36,9 млн. грн., з яких 49 % – 17,6 млн грн., оплатило Держкіно згідно Договору №74 від 26.12.2017 року.

Основою для укладення такого Договору між Держкіно та ТзОВ «Кіноквартал» стало Положення про державну підтримку національних фільмів у продюсерській системі, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №813 від 05.06.1998 року. Все ніби згідно чинного законодавства, але дивує одне. Укладений між Держкіно і компанією Зеленського Договір містить посилання на декілька підзаконних нормативно-правових актів, а також на обов’язковість дотримання вимог Закону України «Про кінематографію», який визначає правові основи діяльності в галузі кінематографії та регулює суспільні відносини, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонструванням фільмів. Закон дає чітке визначення поняття «національний фільм» як створений суб’єктами кінематографії фільм, виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською або кримськотатарською мовою, та який при цьому набрав необхідну кількість балів відповідно до оцінних елементів бальної системи, передбаченої цим Законом.

За мотивованим рішенням Ради з державної підтримки кінематографії на підставі звернення суб’єкта кінематографії, якщо це виправдано художнім, творчим задумом авторів фільму, в основній (базовій) версії національного фільму (крім дитячих та анімаційних фільмів) допускається використання інших мов в обсязі, що не може перевищувати 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму. Під час демонстрування національного фільму в Україні такі репліки мають бути дубльовані або субтитровані українською мовою.

Фільм кінокомпанії Володимира Зеленського «Я, ти, він, вона» був повністю відзнятий російською мовою (вочевидь з мотивів його показу на території країни-агресора) і лише згодом стрічку продублювали українською мовою, на що було витрачено додаткові кошти. Тому укладення Договору про надання державної фінансової підтримки такого «національного фільму», на думку громадських активістів, містить ознаки злочину «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою».

Нагадаємо, що наприкінці січня 2019 року одразу декілька громадських організацій – ГО «Об’єднання ветеранів батальйону «Азов»«, ГО «Спілка добровольців», ГО «Український самозахист», ГО «Рада активістів Майдану» – звернулися до правоохоронців з заявами про вчинення злочину під час бюджетного фінансування зйомок фільму «Я, ти, він, вона» кінокомпанією Володимира Зеленського ТзОВ «Кіноквартал».Loading...