Новини » Економіка 11 квітня, 2019, 16:19
Пішохідні переходи з «косою зеброю» будуть ефективніші, – Парцхаладзе
Пішохідний перехід. Фото: pixabay.com
Пішохідний перехід. Фото: pixabay.com

Міністерство регіонального розвитку планує внести зміни у державні будівельні норми, в яких додасть таку опцію як влаштування «косої зебри» на перехрестях наземних пішохідних переходів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе у Facebook.

 

«Сьогодні у Європі більшість пішохідних переходів – наземні, а не підземні як у нас. Попри це, аварій там в рази менше. Все завдяки розумному проектуванню вулиць і доріг. Наприклад, влаштуванню на перехрестях наземних пішохідних переходів із «косою зеброю» – не під прямим кутом до тротуару, як зазвичай, а трохи навскіс», – пише у публікації заступник міністра.

Та перелічує позитивні ефекти такої інновації:

  • Підвищується видимість людей на переході – ризик наїзду чи іншої аварії набагато менша.
  • Підвищує увагу і самого пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.

Лев Парцхаладзе наголошує: «Ми зараз детально вивчаємо впровадження цієї практики у нас, щоб підвищити безпеку пішоходів».

Більшість ДТП в Україні за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. За статистикою МВС, у 2018 році на українських дорогах загинуло близько трьох тисяч людей, близько 30 тисяч – травмовані.

Найбільш розповсюджені причини аварій – порушення правил проїзду перехресть, недотримання безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення дозволеної швидкості та водіння напідпитку.

Як він зазначає, «створювати безпечні умови для перетину перехресть для пішоходів дуже важливо: проектувати продумані переходи, влаштовувати захисні стовпчики на краю тротуарів. Якщо тільки завдяки цьому нам вдасться зменшити кількість аварій, то уявіть, скільки життів це може врятувати».

Та додав, що практика навскісних пішохідних переходів сьогодні зустрічається у Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах та інших країнах. За підрахунками експертів, тільки завдяки їхньому використанню ризик аварій на дорогах зменшується до 10%.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Довідка IA ZIK.

Державні будівельні норми (ДБН) – обовязкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 17:44 :18