Новини » Політика 11 квітня, 2019, 14:17
Ні «опричників», ні «мовних» інспекторів: ВР залишилось розглянути понад 300 поправок до «мовного» закону

Згадки про «мовних інспекторів» повністю вилучені із тіла закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Про це під час ранкового пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Під час розгляду поправок нардеп від БПП Ірина Луценко звернула увагу на те, що у «мовному» законопроекті є норма, де йдеться про те, що санкції можуть застосовуватися лише після повторного невиконання вимог уповноваженого із захисту державної мови під час здійснення ним контролю за застосуванням державної мови. Ірина Луценко запропонувала вилучити слово «повторне».

Доповідач, голова профільного комітету Микола Княжицький, пояснив: «Ми довго радилися. Справді, ми вирішили, що санкції можуть застосовуватися лише до повторного невиконання вимог уповноваженого, тому що деколи невиконання такої вимоги уперше, з нашої точки зору, – усе ж таки, ми робили ліберальний закон, – не повинно тягнути за собою санкцій».

Під час голосування поправку Ірини Луценко підтримав лише 21 парламентар, тож поправку залишили у редакції комітету.

Микола Княжицький під час розгляду поправок також повідомив, що згадки про «мовних інспекторів» повністю вилучені із тіла закону.

«Є люди, які розповідають про те, що нібито будуть десь ходити «мовні» інспектори, як казав один із колег – «опричники». Але, насправді, тут немає ні «опричників», ні «мовних» інспекторів», – запевнив голова комітету.

Він повідомив, що Комісія з питань української мови буде створена як центральний орган виконавчої влади при Міносвіти та встановлюватиме мовні правила і стандарти. Відповідно до цих правил, Центр оцінювання якості освіти проводитиме іспити для тих хто, не вивчає мову у школі або ж отримав громадянство України.

Додамо, під час ранкового засідання парламентарі дійшли до 1769-ї поправки із 2082-х. Її розглянуть під час вечірнього засідання ВРУ, що розпочнеться о 16-й годині.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та закликав не затягувати роботу над ним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 21:51 :05