Новини » Економіка 11 квітня, 2019, 10:51
Китайська корпорація хоче відсудити в України 3,5 млрд грн через підприємство Фукса, – ЗМІ
<nbsp;>

У справах проти китайської державної корпорації CNBM українські суди стають на бік ФК «Веста», що діє в інтересах підприємця Павла Фукса. Різні судові процеси розподіляються системою на одних і тих же суддів.

Про це йдеться в матеріалі «Силовики і Фукс привели Україну до розгляду в міжнародному суді з китайською держкорпорацією» на сайті «24 Канал».

Журналісти зазначають: судові тяжби пов’язані із заявами китайської фірми про спробу рейдерської атаки силових органів на ТОВ «Схід Солар» – сонячну електростанцію в Миколаївській області, яка належить китайській держкорпорації CNBM. Результатом цього став початок процесу підготовки міжнародного інвестиційної суперечки. Міністерство юстиції України вже отримало відповідний «notice on dispute» («повідомлення про суперечку») від CNBM.

У статті наголошують: атака стала наслідком низки подій, зокрема покупки ФК «Веста» прав вимоги на активи «Схід Солар» у Фонду гарантування вкладів. Хоча й раніше суди підтвердили відсутність у «Схід Солар» будь-яких проблемних зобов’язань, які міг би продавати Фонд. До цього Фонд судився зі «Сходом» від імені ліквідованого «Актив банку».

9 січня 2019 року компанія «Веста» подала до Господарського суду Миколаївської області заяву про заміну позивача в суперечці з «Схід Солар». І вже 23 січня суд зобов’язав китайську держкорпорацію (в особі її дочірньої української компанії) виплатити майже $ 10 млн. Згодом через кілька місяців Господарський суд Миколаївської області ухвалив чергове рішення проти ТОВ «Схід Солар» – про арешт рахунків в забезпечення ще не поданого майбутнього позову ФК «Веста» на суму близько $ 7 млн. Справу передали судді Семенчук Н.О., яка раніше винесла рішення про незаконність заліків та стягнення всієї суми боргу з ТОВ «Схід Солар». Усі нові позови в Миколаївський суд, де фігурує ТОВ «Схід Солар», почали розподілятися саме на неї.

На початку березня на територію підприємства ТОВ «Схід Солар» у Миколаївській області прийшли представники Нацполіції і СБУ. Були проведені обшуки і спроба відключення і зупинки роботи електростанції. Ці дії проводилися на підставі рішень вже Печерського районного суду. ФК «Веста» подала заяву до СБУ про, нібито, шахрайстві з боку «Схід Солар». Усі наступні позови, у яких фігурував «Схід Солар», почали також потрапляти до судді Смик С.І.

CNBM публічно заявили, що ці атаки є спробою рейдерського захоплення компанії. Якщо протягом 6 місяців уряд не відреагує на notice of dispute від корпорації, наступним кроком стане подача позову проти держави з вимогою відшкодувати завдані збитки діями силовиків і судів. Йдеться про понад 3,5 млрд грн.

Як повідомлялось раніше, арешт рахунків ТОВ «Схід Солар», яке входить в групу китайської державної корпорації CNBM, господарським судом Миколаївської області може бути пов’язаний з бажанням залучити до рейдерського скандалу Агентство з розшуку і менеджменту активів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 04:01 :37