Новини » Політика

Естонія не пустила російський вітрильник, бо там були курсанти з окупованого Криму

Російський вітрильник Сєдов. Фото: wikipedia.org/Christian Ferrer

Естонія не пустила у свої води російський вітрильник Сєдов, тому що на його борту перебували курсанти з Керчі.

Про це повідомляє Postimees з посиланням на прес-секретаря МЗС Естонії Сандру Камілову у четвер, пише Корреспондент.net.

«Навчальне судно Сєдов не отримало дозвіл на вхід в територіальні води Естонії, оскільки, за нашими даними, на борту перебувають курсанти Керченського державного морського технологічного університету з окупованого Криму», – сказала Камілова.

Вона нагадала, що Естонія не визнає незаконну анексію Криму.

«За нашою оцінкою, видача дозволу на вхід навчального судна в територіальні води Естонії суперечила б політиці невизнання анексії Криму», – резюмувала прес-секретар.

Також видання повідомляє, що в опублікованому раніше щорічнику Департаменту зовнішньої розвідки Естонії зазначено, що російські цивільні судна все частіше виконують завдання розвідслужб РФ і все частіше в цих цілях використовуються великі вітрильники.

У свою чергу посольство Росії в Естонії заявило, що розцінює заборону на захід вітрильнику Сєдов як недружній акт, здійснений напередодні майбутньої поїздки в Москву естонського президента Керсті Кальюлайд.

Раніше в Естонії засудили агента, який працював на спецслужби РФ. Ілля Тихановський збирав інформацію про державну оборону і діяльність життєво важливих об’єктів Естонії. Він отримав чотири роки в’язниці.

Нагадаємо, найбільші у світі навчання з кібербезпеки стартують в Естонії.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...