Новини » Економіка 10 квітня, 2019, 15:04
Зниження тарифів на газ – економіст вказав, де криється нагода
ZIK
ZIK

Після запровадження монетизації починають відкриватися реєстри споживачів, в яких є серйозні розбіжності. Є величезне поле для роботи прокуратури, і це може стати тим важелем, який зможе зменшити ціну на газ.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат VI скликання Юрій Ганущак.

Пан Ганущак вважає, що величезним плюсом від субсидій є те, що всі махінації, які відбувалися через недосконалий облік, починають відходити в минуле.

«Зараз людині призначають субсидію на 200 кубометрів газу, і навіть якщо вона використає 100, різницю коштів все одно залишають людині. Зараз почали серйозно трясти облгази, які роблять націнки», – зазначив експерт.

Також, за його словами, монетизацію субсидій не можна назвати експериментом, бо це планомірна і розрахована дія, яка буде і надалі практикуватися. А щодо певних недопрацювань, наприклад, щодо багатоквартирних будинків, то вони з часом мають вирішитися.

«Надалі обов'язково має йти утеплення будинків для того, щоб люди ставали в однакові умови в цілому будинку. Якщо в людини немає грошей, їй перераховують їх, а якщо комусь об'єктивно холодно, то можна включити обігрівач і плати додатково», – зауважив Ганущак.

Окрім цього, пан Ганущак переконаний, що гроші надходять від платників податків, тому треба виходити з того, що поняття справедливості означає, що субсидію виплачують тільки тим, хто дійсно потребує. На його думку, люди хочуть бачити таке відношення держави до людей, як людей до своїх сусідів.

«Коли Мінсоцпраці не призначають субсидії, якщо хтось із сім'ї працює за кордоном, це логічні речі. Зрозуміло, що якщо живуть два сусіди, і один їздить на дорогій машині і отримує субсидію, то інший сусід думає, що в цій країні відбувається щось ненормальне. Тому зараз почали наводити порядок у цьому», – прокоментував гість програми.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:10 :32