live

Євген Бистрицький: Віртуальний кандидат Зеленський та недостатньо самокритичний Порошенко

ZIK

У другому турі виборів президента все почнеться спочатку. Там будуть два рівних кандидати. Частина громадян може почати думати, що ми накоїли, вже після закінчення другого туру. Втім, у будь-якому випадку, можемо поглянути, якими будуть дії нового або старого нового президента, а тоді вирішити – виходити чи не виходити на майдан.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» заявив філософ, представник «Виборчої ради UA» Євген Бистрицький. Телеканал ZIK відібрав найголовніші його цитати (прямі цитати подані в лапках).

Пауза між першим і другим туром виборів президента дозволить розібратись бодай з одним кандидатом – Володимиром Зеленським. Необхідно зрозуміти, на що покладають надії 30% виборців. Ця пауза – можливість розібратись, чи новий кандидат буде доповнений реальними справами і командою.

Другий тур виборів – це не продовження першого. «Ми починаємо все спочатку, і у нас є два рівних кандидати».

За півтора тижні маємо визначити, хто з кандидатів мусить бути справжнім лідером, а не просто слугою народу. Слуга – це той, хто обслуговує і кому за це платять, а лідер – той, хто веде. «Втім, я не кажу, що один з кандидатів слуга, а інший – лідер».

Дилема вибору президента у підсумку впирається в проблему геополітичного екзистенційного вибору України – або вона продовжуватиме чинити рішучий опір Росії і йти європейським шляхом, або держава домовлятиметься з Росією, навіть за рахунок певних поступок.

Другий тур пройде спокійно, «адже ми вже після дії усвідомлюємо, що наробили. Я думаю, що Україна розбереться з цим, але є питання, якою ціною».

«Я боюсь, що ми можемо обрати когось, а потім думати, що з цим робити. Втім, при будь-якому виборі, можемо подивитись, що буде з новим парламентом, призначенням уряду, якими будуть дії старого або нового президента, а тоді виходимо чи не виходимо на майдан. У кінці просто скажемо: до побачення».

Перед другим туром кандидати у президенти повинні дати відповіді на ключові питання: про свої плани відновлення територіальної цілісності та зміцнення обороноздатності, стратегію зовнішньополітичного курсу країни (відносини з ЄС, НАТО та Росією), економічний розвиток, роль президента у викоріненні передумов корупції, механізми деолігархізації та демонополізації, ставлення до земельної та пенсійної реформ і трудового законодавства, модель влади і гуманітарна політика.

Володимир Зеленський окремо повинен дати відповіді на питання, які турбують суспільство. Зокрема, недостатньо сказати, що українська мова, згідно Конституції, є і буде державною.

Коли 30% проголосували за Зеленського, це серйозний виклик Україні. Не тому, що це погані люди. Це люди, які орієнтовані на демократичні цінності, але там ще є залишок післярадянського, патерналістського повсякденного життя.

Виборці Вілкула та Бойка – це теж наші громадяни. Їх необхідно переконувати у перспективах проукраїнського, проєвропейського шляху.

«Як на мене, позиція кандидата, який іде у президенти від влади, недостатньо самокритична, вона недостатньо самоочищується». З іншого боку, є питання, чи може імовірний новий лідер бути проукраїнським, проєвропейським, демократичним.

Кандидат, який «витканий з інтернет-ресурсів та обіцянок», у першому турі зайняв перше місце. «Я думаю, що навіть Дональд Трамп не був на стільки віртуальним».

Скасування графи «проти всіх» було помилкою. Необхідно передбачити законодавством, що коли більшість – проти всіх, то потрібен ще один етап виборів, поки не знайдемо того, хто влаштує суспільство.

Порошенко і Зеленський представляють меншість суспільства. Сукупно вони набрали приблизно 46% голосів. Тобто, 54% виборців підтримують інших кандидатів.

Повне інтерв'ю можна переглянути на каналі ZIKу в YouTube

Довідка:

Євген Бистрицький – доктор філософських наук, професор, завідувач відділом Інституту філософії НАН України імені Григорія Сковороди, член національного громадського об'єднання «Виборча рада UA».

Читайте більше новин на тему: вибори ПрезидентаLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...