Новини » Світ 10 квітня, 2019, 1:10
У центрі нашої галактики розташований гігантський хрест, – вчені

Астрономам вдалося виявити гігантський «хрест» з декількох тисяч молодих зірок в центрі нашої Галактики, чия наявність розповідає про особливу історію народження Чумацького Шляху.

Про це повідомляють Діологи.

«Форма так званого балджа Галактики і історія його формування може розповісти нам про те, як виник сам Чумацький Шлях. Ми побачили чітку хрестоподібну структуру всередині нього і його «прямокутну» форму на знімках WISE, і тепер можемо вивчити ті процеси, які диригували зростанням цього згустку світил», – розповідає Меліса Несс (Melissa Ness) з Інституту астрономії MPG в Гейдельберзі (Німеччина).

Несс і її колега Дастін Ланг (Dustin Lang) з університету Торонто (Канада) зробили це відкриття завдяки соцмережі Twitter. Як розповідають вчені, Ланг спочатку вивчав історію еволюції «космічної павутини» – мережі з пуповини темної матерії, яка об’єднує всі галактики і групи галактик, використовуючи знімки, отримані орбітальним телескопом WISE.

Канадський астрофізик виклав частину фотографій нічного неба, отриманих цією інфрачервоної обсерваторією, в свій канал в мережі Twitter, де їх помітила Несс, яка виявила незвичайну структуру над і під центром галактики, в околицях так званого балджа.

Орбітальна обсерваторія «Хаббл» знайшла в центрі нашої Галактики кілька десятків вкрай тьмяних і холодних білих карликів, які представляють собою тліючі останки найперших зірок Чумацького Шляху.

Він являє собою кулясте скупчення з безлічі молодих і яскравих зірок в центрі Чумацького Шляху і ряду інших спіральних галактик, яке ніби виступає над і під їх дисками, принципи формування якого викликають суперечки серед астрономів. Частина вчених вважає, що подібні структури є продуктом множинних зіткнень великих галактик і їх карликових компаньйонів, а інші вважають, що вони виникають «природним шляхом» в ході еволюції спіральних галактик.

Спостереження за далекими галактиками показують, що це скупчення зірок схоже за своєю структурою або на довгасту коробку, або на гігантський фінік, всередині якого може існувати характерна Х-подібна структура з тисяч яскравих світил. Подібний хрест був помітний на знімках не завжди, що змушувало багатьох вчених сумніватися в його існуванні.

Спостереження за «миготливими» зірками допомогли європейським астрономам знайти в центрі Чумацького шляху незвичайну кільцеподібну структуру, що робить ядро нашої Галактики схожим на своєрідну «матрьошку» з щільних скупчень молодих і старих зірок.

Найпростіший спосіб вирішити цю загадку – зазирнути в центр нашої Галактики. Зробити це, однак, не так просто, оскільки він прихований від нашого погляду під товстою «шубою» з пилу і холодного газу, через який можуть «дивитися» тільки міліметрові і інфрачервоні телескопи, на кшталт WISE.

Знімки з WISE, виявлені Несс і Лангом, показують, що гігантський «хрест» в центрі Чумацького Шляху все ж існує. Це говорить на користь того, що балдж формувався «природним шляхом», в ході росту нових світил і «зоряних ясел», а не в результаті зіткнень Чумацького Шляху і його сусідів.

Більш того, наявність цієї «Х-структури» в центрі Галактики говорить про те, що вона не переживала серйозних зіткнень в останні кілька мільярдів років, так як будь-яке «космічне ДТП» знищило б цей цікавий «зоряний колектив» або сильно спотворило його форму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 09:57 :41