Новини » Світ 10 квітня, 2019, 15:57
У Польщі порахували мільярдні втрати газової залежності від Росії
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Уповноважений представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що через залежність від монопольного постачальника газу, тобто Росії, Польща в 2001-2018 роках втратила від 50 до 100 мільярдів злотих (від понад 11,5 млрд до понад 23 млрд євро).

Про це пише Тиждень з посиланням на польський портал money.pl.

Зазначається, що така заява прозвучала під час Національного енергетичного саміту в Ґданську.

За його словами, Варшава має у своєму розпорядженні має « вугілля, трохи природного газу, в обмеженій кількості вітер, сонце і небагато води».

Водночас він додав, що вугільних ресурсів у Польщі вистачить до 2040-2050 років. Так, газові родовища є меншими, тому важливо шукати для споживачів різні джерела постачання та конкурентоспроможні ціни.

Крім того, наразі триває розширення терміналу скрапленого газу у Свіноусті, реалізовуються проект Baltic Pipe, а також проект плавучого терміналу у Ґданській затоці. Він запевнив, що це дозволить диверсифікувати постачання газу до Польщі і «стати незалежним від монопольного постачальника».

Зазначимо, у листопаді 2018 року прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував західні корпорації за співпрацю з Росією у рамках будівництва «Північного потоку-2», попередивши про загрозу нового нападу російського президента Владіміра Путіна. За його словами, якщо українська ГТС стане непотрібною, що тоді «зупинить Владіміра Путіна від походу на Київ?».

У вересні 2018 року Польська державна нафтогазова компанія PGNiG («Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo») продовжила угоду з оператором газотранспортної системи України, ПАТ «Укртрансгаз» щодо використання газосховищ на території України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 23:40 :54