Новини » Суспільство 10 квітня, 2019, 21:34
Той, у кого викрали ім’я: один день зі справжнім Василем Голобородьком
ZIK
ZIK

Улюбленим місцем в Ірпіні вважає ставок із лебедями, із земляків читає Жадана, а свого кіношного тезка називає «Васілієм Галабародьком» і додає: між вигаданим героєм і ним самим – нічого спільного.

Журналісти телеканалу ZIK провели день зі справжнім Василем Голобородьком. Про це – в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне».

Із Василем Голобородьком наша знімальна група зустрічається на території Ірпінського будинку письменників. Тут видатний поет-шістдесятник живе відтоді, як 2014-го його рідний Луганськ захопили бойовики.

«Я сюди перебирався, то нічого не взяв з собою. Одну книжку взяв, яка була непрочитана. Думав, що ось воно швиденько завершиться, то повернусь. Втім, це виявилося надовго», – пригадує письменник.

За розмовою водить журналістів своїм звичним щоденним маршрутом. Тут знає вже кожну стежку, а надто тішиться місцевому озеру. Із Василем Івановичем вдалося поговорити про політику, кіно та сучасне книговидання.

«Я радію, що є багато молодих письменників, і їх підтримують. Жадана я, здається, тільки «Ворошиловград» прочитав. Та й то тільки тому, що у мене був час», – зізнається Василь Голобородько.

Він майже не дивиться телевізор, натомість потроху опановує Facebook.

«Багато часу забирає. Це таке заразне – заходиш і гортаєш, гортаєш новини, а тоді ці коментарі і не можеш припинити», – скаржиться письменник.

Обговорили й відомий серіал, у якому головний герой має ім’я та прізвище українського класика. Та крім імені, жодної схожості зі своїм екранним тезком справжній Голобородько не знаходить.

«Я таки Василь Голобородько, а він – «Галабарьодко Васілій». Це зовсім різні особи і люди. Він своєю фонетикою виявляє приналежність до «русского міра», а я – до України», – заявив справжній Василь Голобородько.

Далекі від президентських і умови проживання відомого поета. У старенькому літньому будиночкові, де мешкає, постійні негаразди і зі струмом, і з сантехнікою. Втім іншого житла Василеві Голобородькові за 5 років так і не виділили.

«Я не сподіваюся на якесь житло, я сподіваюся на швидке повернення (у Луганськ, – ZIK)», – каже переселенець.

У свої 74 роки поет досі працює – протягом останніх років досліджував українські казки. Нині роботу майже завершив і невдовзі планує видавати. Поки що власним коштом.

Нагадаємо, у неділю, 7 квітня, письменник Василь Голобородько відзначив своє 74-річчя.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 01:51 :20