Сьогодні на «Олімпійському»: Кличко закликав Порошенка та Зеленського пройти тести VADA

ZIK

Результати медичної експертизи кандидатів у президенти України лише розсмішили професійних спортсменів. Адже нереально зробити компетентне тестування всього за кілька годин. Тож Володимир Зеленський та Петро Порошенко повинні пройти незалежне, якісне тестування, яке проведуть експерти VADA.

Про це спортсмен ВолодимирКличко заявив під час прес-конференції Добровільної антидопінгової агенції, яку транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: допінговий контроль є складовою будь-якого успіху, адже гарантує відкритість та чесність змагань.

«Кожен із спортсменів знає про наслідки, що виникнуть, якщо він відмовиться від цього контролю – команду, або його самого дискваліфікують ще до проведення змагань. Я вдячний кандидатам в президенти України за ініціативу провести таку антидопінгову експертизу», – наголосив спортсмен.

Кличко зауважив: ймовірно, вперше в історії кандидати в президенти проходять таку експертизу, та вважає це правильною ініціативою.

«Політики, як спортсмени, повинні бути «чистими» та чесними», – підкреслив Кличко.

Водночас, він зазначив: професійні спортсмени «зі сміхом» спостерігали за процесом тестування кандидатів у президенти. Мовляв, кожен із претендентів на головну посаду країни обрав «свою» лабораторію, а результати були оголошені уже через кілька годин.

«Це не на жарт розсмішило, однак стало й сумно. Нереально зробити професіональне, компетентне тестування всього за кілька годин. Це привернуло мою увагу, як і увагу кожного зі спортсменів. Тому я звернувся в організацію VADA, яка працює із іншою організацією WADA. Обидві вони користуються однією лабораторією, де працюють одні спеціалісти, які є справжніми професіоналами», – запевнив спортсмен.

За його совами, багато національних команд та держав довіряють професіоналізму цих лабораторій та фахівців. Тож спортсмен закликав кандидатів у президенти сьогодні прийти в НСК «Олімпійський» між 15:00 та 18:00 і повторно здати аналізи компетентним фахівцям.

«Я сам проходив ці тести безліч разів протягом свого тридцятирічного спортивного досвіду. Запевняю, що ця експертиза буде справжньою», – підкреслив Володимир Кличко.

Нагадаємо, Володимир Зеленський записав ролик, у якому заявив, що погоджується на дебати із Петром Порошенком, однак висловив низку вимог. Найперша – це має відбуватись на стадіоні НСК «Олімпійський».

У свою чергу, Петро Порошенко підкреслив, що «дебати можуть відбутися на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах», але він готовий провести дебати з Володимиром Зеленським на НСК «Олімпійський». 

Пізніше Порошенко запросив Зеленського для проходження медичної експертизи у медичному пункті НСК «Олімпійський», який Зеленський сам обрав для проведення дебатів.

Сьогодні вранці Володимир Зеленський таки здав аналізи, однак не на «Олімпійському», а в одній з приватних клінік. Водночас Порошенко прибув на стадіон «Олімпійський», щоб здати аналізи перед дебатами.

Медики, які брали аналізи в Петра Порошенка повідомили, що за результатами швидких тестів, організмі Президента не виявили психоактивних речовин.

Водночас, представники Асоціації з добровільного тестуванню на допінг (VADA) заявили, що на запрошення Кличка, приїдуть до України і проведуть експертизу біологічних матеріалів кандидатів у Президенти.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Loading...