Новини » Політика 10 квітня, 2019, 9:29
Соболєв заявив, що залишається в «Самопомочі» до кінця каденції
ZIK
ZIK

Нардеп від «Самопомочі» Єгор Соболєв повідомив партію, що не буде з нею на наступних виборах. Таким чином політик дав своїм колегам час підготувалась до майбутньої кампанії уже без нього.

Про це Соболєв розповів, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах Верховної Ради, звідки вів трансляцію телеканал ZIK.

«Я склав повноваження члена політради, члена проводу та партії і повідомив політсилу, що не буду з нею на наступних виборах. У нас справді різні погляди на те, як представляти людей, якими методами боротись за їхні інтереси. Але, я залишаюся у фракції «Самопоміч» до кінця каденції. Вважав і вважаю, що оскільки люди нас обрали як об’єднання після Євромайдану з різних середовищ, які хотіли щось змінити і робити нормальну політику, ми маємо бути цією честю до кінця каденції», – сказав Соболєв.

Хоча, за його словами, якщо почнуться голосування, які суперечитимуть його позиції, напише заяву про складання мандату.

«Я завжди вболівав за те, щоб був нормальний Генпрокурор, щоб був доброчесний президент та справедливий суд. У нас завжди були розходження щодо цих питань – починаючи з Кривого Рогу, блокади торгівлі з окупованими територіями, з Грушевського. Тому багато справ я робив, як представник громадської організації «Рух визволення» разом з іншими однодумцями. Я вдячний за весь шлях в парламенті, який ми разом з «Самопоміччю» пройшли, тому до кінця допрацюю в складі фракції, від якої був обраний. Сподіваюсь, що всі голосування колег теж надалі будуть принциповими і за Україну», – наголосив він.

Соболєв також прокоментував заяву лідера «Самопомочі» Андрія Садового про те, що є депутати, які хочуть покинути політичну силу.

«Я не розумію, чому Садовий написав про те, що якась група депутатів планує залишити «Самопоміч». Наскільки я знаю, ніхто не збирається виходити з фракції. Є різні дискусії щодо перебування в партії і щодо продовження там роботи, але це добре. А у фракції всі, хто витримав випробування, не «скурився», не продався і не став частиною системи, мають залишатись до кінця на термін, які дали люди», – наголосив Соболєв.

До того ж, він вважає, що після 21 квітня важливість парламенту і його позиції ще виростуть. Саме тому може з’явитися більше шансів на призначення справді незалежного, не корумпованого Генерального прокурора. Також може бути ухвалено інші дуже важливі для країни рішення, які наразі заблоковані у парламенті, всупереч зусиллям низки нардепів.

«Якщо нам люди дали повноваження, маємо їх з честю представляти до самого кінця нашого терміну. Бо я думаю, що буде великим ударом по «Самопомочі», якщо я оголошу про вихід в момент, коли розпочнеться парламентська кампанія. І тому я хочу зараз дати партії час, щоб вона підготувалась до кампанії без мене», – розповів він.

Далі, він зазначив, що найімовірніше він створить нову політичну силу за принципом відкритого підбору людей одночасно і принципових, і дієвих.

«Мені не подобаються партії «вождистського» типу, бо називати її своєю – це не правильно. Це має бути партія з внутрішньою демократією, з внутрішніми дискусіями, з відповідальністю в тому числі за програні вибори з постійними чищеннями. Я в «Самопомочі» постійно думав про те, що партія має бути як громадська вбиральня, її треба мити щогодини інакше вона починає погано тхнути і забруднюється. Відповідно, нею не можна нормально користуватися. Звісно, що всі ці принципи я буду застосовувати при створенні нової політичної сили», – додав Соболєв.

Нагадаємо, народні депутати України Єгор Соболєв і Семен Семенченко, яких у 2014 році було обрано до Верховної Ради за списками партії «Об’єднання «Самопоміч», оголосили про намір вийти з партії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 17:07 :31