Новини » Політика 10 квітня, 2019, 14:05
Робочі будні: Рада розглядала правки до «мовного» закону і голосувала за «включення мізків»

Народні депутати розглянули 1675 поправок до «мовного» законопроекту із понад 2 тисяч.

Роботу над поправками до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, парламентарі розпочали із 1524-ї.

Депутати усе пленарне засідання середи присвятили розгляду поправок, детально обговорюючи та голосуючи за кожну із них. (Нагадаємо, у пленарному режимі Рада сьогодні працює лише до обіду, а після обідньої перерви обранці продовжать роботу у комітетах, комісіях і фракціях.)

Під час засідання не обійшлося без курйозів. Так, нардеп від Опоблоку Нестор Шуфрич зізнався, що лише нині йому стало відомо, що у парламенті працює депутат-жінка Вікторія Пташник (нагадаємо, напередодні Шуфрич обурився, мовляв, чому «поправка Пташника» врахована, а його – ні. Заступник голови ВРУ Оксана Сироїд зробила йому зауваження та втішила нардепа, зауваживши, що після ухвалення «мовного» закону він зможе опанувати всі відмінки української мови). Сьогодні він вибачився і обіцяв, що пам’ятатиме про колегу до кінця скликання парламенту. У відповідь нардеп Пташник закликала виборців Шуфрича зважити на такі його помилки і перевіряти всю інформацію, яку він декларує.

А згодом між головуючою, першим заступником голови ВРУ Іриною Геращенко та нардепом Ольгою Черваковою сталася словесна перепалка через поправку щодо відповідальності телеканалів за порушення «мовного» закону. Геращенко під час суперечки закликала парламентарів «включати мізки». Нардеп Шуфрич підхопив цю фразу і запропонував поставити таку пропозицію на голосування. Ірина Геращенко, оголосивши чергову поправку, сказала, мовляв, голосуємо і за включення мізків. У залі знайшлося два десятки парламентарів, які підтримали таку пропозицію.

Згодом депутат Шуфрич кілька разів нагадував, що у залі перебувають від 30 до 40 обранців. Заступник голови ВРУ Оксана Сироїд звернула увагу на те, що навіть за таких обставин відбувається «кнопкодавство». Вона закликала парламентарів не ганьбитися.

Зауважимо, одну з поправок підтримали аж… два парламентарі. Як припустила Ірина Геращенко, очевидно, це проголосували її автори – нардепи від Опоблоку Шуфрич та Німченко.

Розгляд поправок до «мовного» законопроекту парламентарі продовжать у четвер, 11 квітня, з 1676-ї правки.

Додамо, голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький сьогодні вимагав від кандидатів на пост президента особисто засвідчити свою позицію щодо гуманітарної політики.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та закликав не затягувати роботу над ним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 19:12 :11