Перші підсумки монетизації субсидій оцінив голова Асоціації споживачів компослуг

ZIK

Українці використовують 30% коштів від монетизації субсидій на власні потреби. Хтось є менш дисциплінованим, а дехто не платить на знак протесту.

Про це в ефірі програми Коментарі на телеканалі ZIK заявив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Пан Герус зауважив, що за підсумками монетизації субсидій, 30% коштів не дійшло до сплати за житлово-комунальні послуги. На його думку, це відбувається через те, що у людей немає грошей, і вони використовують монетизацію на власні потреби.

«До того ж потрібно пам'ятати, що субсидіями користуються найбідніші верстви населення, у яких своя специфіка. Коли немає довіри до тарифів, тоді елемент протесту через неплатежі також присутній», – зазначив голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг.

Зокрема ведучий програми зауважив, що в уряді передбачили, що в разі наявності заборгованості у сумі 340 гривень монетизовану субсидію не будуть надавати і споживача переведуть на безготівкову форму розрахунку. Він поцікавився, чи достатньо такого запобіжника для того, аби ситуація не вийшла з-під контролю, експерт сказав, що наразі це не спрацьовує. Він зауважив, що людину ніяк не можна заставити платити, якщо їй не вистачає грошей на інші базові потреби.

«Спочатку уряд передбачав, що неплатників будуть позбавляти субсидії, але таке покарання не спрацьовує, і люди тратять гроші туди, куди їм потрібно, тому їх переводять на безготівкову форму, як це було раніше. Звичайно, що це все мало бути продумано заздалегідь, щоб із монетизації була користь, а не проблеми. Бо якщо 30% грошей не заплачено за газ, тепло й електроенергію, але спожито, то це хтось інший має оплатити», – пояснив пан Герус.

Саме тому, на його думку, підхід до монетизації був здійснений неправильно. Її варто було робити в період, коли нижчий середній рахунок за житлово-комунальні послуги, тобто влітку. За його словами, треба було подивитись, як це працює на невеликих обсягах, коли немає оплати за тепло, і з цього робити висновки.

«Навіть якби влітку була заборгованість 30%, то це була б набагато менша сума, ніж зараз. На мою думку, потрібно робити монетизацію економії, тобто те, що споживач зекономив, можна видавати живими грошима», – вважає гість програми.

Нагадаємо, що НАК «Нафтогаз України» виконав розпорядження уряду і знизив ціну на газ для населення з 1 квітня з 8,55 грн за куб. до 8,38 грн за куб., тобто на 17 копійок за куб.

Loading...