Новини » Економіка 10 квітня, 2019, 16:26
Облгази продовжують «домальовувати» в платіжках кубометри
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK

Оператори газорозподільчих мереж проігнорували рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і продовжують нараховувати споживачам обсяги газу за приведення до стандартних умов.

Про це написав у Facebook заступних голови департаменту з енергоефективності Нафтогазу Олексій Хабатюк.

 

«Облгази проігнорували рішення НКРЕКП та продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу. Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Чернігівська – це неповний перелік областей, з яких надходить чергова хвиля скарг споживачів. О, несподіванка, – всі вони виключно з групи РГК», – написав Хабатюк.

За його інформацією, у рахунках за березень не тільки не було зроблено перерахунку з жовтня минулого року, як того вимагала НКРЕКП, а й знову донараховані обсяги за березень.

«НКРЕКП зобов’язане провести чергову перевірку та підтвердити факт ігнорування облгазами рішень регулятора. Але Верховна Рада не може стояти осторонь, бо, на жаль, у регулятора за законом про ринок газу та про сам регулятор обмежені повноваження. Це питання енергобезпеки!» – додав Хабатюк.

Як повідомляв Укрінформ, НКРЕКП уже оштрафувала ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Рівнегаз» на 850 тис. кожен за приведення обсягів газу до стандартних умов та донарахування у платіжках побутових споживачів. Жоден з оштрафованих облгазів не погодився із санкціями нацрегулятора, однак одна компанія – ПАТ «Харківміськгаз» – самостійно усунула порушення та уникнула штрафів.

Усього НКРЕКП зафіксувала порушення двадцяти облгазів у частині приведення обсягів газу до стандартних умов та виставлення завищених рахунків споживачам. Протягом березня комісія проводила у цих компаніях позапланові перевірки.

Суди відмовили ПАТ «Волиньгаз» та ПАТ «Вінницягаз» у зупиненні дії рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо накладення штрафів на компанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 20:24 :54