Новини » Світ 10 квітня, 2019, 23:43
Генпрокурор Барр заявив про можливе шпигунство під час президентської кампанії Трампа
Генеральний прокурор Вільям Барр
Генеральний прокурор Вільям Барр

Генеральний прокурор Вільям Барр заявив у середу, що на президентській кампанії Дональда Трампа «шпигунство таки відбулося», що свідчить про те, що витоки російського розслідування можуть бути неправильно підібрані і узгоджені з президентом в той час, коли незалежність самого Барра перебувала під контролем.

Про це повідомляє  AP.

Барр, з’явившись перед колегією Сенату, не говорив, що відбулося «шпигунство». Пізніше він сказав, що не був впевнений, що спостереження було неналежним, але він хотів переконатися у дотриманні належних процедур.

Проте його зауваження дали поштовх президенту Трампу і його прихильникам наполягати, що його кампанія (Трампа) несправедливо стала мішенню для ФБР.

Барр давав свідчення на другий день під час слухання бюджету в Конгресі, де домінували питання про розслідування спеціального адвоката Роберта Мюллера щодо російського сліду Трампа. Барр сказав, що очікує на наступний тиждень видати відредагований примірник доповіді Мюллера, і демократи неодноразово висловлювали занепокоєння, що його версія приховає правопорушення президента.

Барра, який був призначений на свою посаду Трампом чотири місяці тому, запитали про шпигунство сенатора республіканців Джеррі Морана. Він сказав, що, хоча у нього немає конкретних свідчень про порушення, але: «у мене виникли питання щодо цього».

«Я думаю, що шпигунство в політичній кампанії – велика проблема», – сказав Барр.

На запитання сенатора-демократа Жанна Шахіна, чи він вважає, що шпигунство відбулося, Барр відповів: «Так, я вважаю, що шпигунство сталося. Питання полягає в тому, чи було про це адекватно заявляти».

Барр сказав, що переглядає дії свого департаменту у розслідуванні Трампа. Генеральний інспектор Департаменту юстиції проводить окреме розслідування щодо перших днів ромсійського розслідування ФБР, яке, як заявив Барр очікується завершитись приблизно в травні або червні.

«Я відчуваю, що зобов’язаний забезпечити, щоб владою не зловживали», – сказав Барр.

Після повторного запитання щодо шпигунства в кінці слухання, Барр стримав свій тон: «Я не кажу, що сталося неправильне спостереження. Я кажу, що мене це турбує, і я приглядатиму за цим», – сказав він.

Посилання Барра на «шпигунство» може посилатися на повноваження щодо таємного спостереження, які ФБР отримало восени 2016 року для моніторингу повідомлень помічника колишньої кампанії Трампа Картера Пейджа, який не був звинувачений в злочинах і заперечував, що він є російським шпигуном. Ці повноваження включали посилання на дослідження, проведене екс-британським шпигуном, який фінансувався демократами, щоб розглянути зв’язки Трампа з Росією.

Критики російського розслідування говорять, що повноваження на спостереження були невиправданими, а також були використані текстові повідомлення, що надсилались та приймались одним з провідних агентів, причетним ддо розслідування, чи чи була кампанія Трамп у змові з Росією.

У Білому домі в середу Трамп повторив свою заяву про незаконне розслідування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:47 :46