live

Екологи розкритикували команду Зеленського з охорони довкілля, – ЕПЛ

Команда кандидата у президенти України Володимира Зеленського назвала експертів у ключових напрямках діяльності. Експертом з питань охорони довкілля названо очільника організації «Зелений фонд» Олег Бондаренко. Екологи різко виступили проти цієї кандидатури, зазначаючи, що пан Бондаренко очолює рейкову екологічну організацію, а його заступник – взагалі люстрований суддя, що переслідував Автомайдан.

Про це йдеться на сайті авторитетної природоохоронної організації «Екологія. Право. Людина».

Ця інформація, безумовно, цікава для представників екологічного руху України, який був колискою виникнення українського громадянського суспільства та рушієм демократичних змін. Хто ж стане у фарватері тих прогресивних реформ, які наполегливо виборюються з року в рік екологічною громадськістю і наближають Україну до європейських стандартів екологічної політики. Вже є багато революційних змін у сфері охорони вод, якості атмосферного повітря, можливості громадськості впливати на рішення, які стосуються довкілля і життя та здоров’я кожного. Ці досягнення – це спільна робота представників багатьох екоНУО та команди Остапа Семерака. Але ще багато чого треба зробити, і нас неабияк хвилює, хто ж очолить цей процес.

Що за організація «Зелений фонд»? Хто такий Олег Бондаренко? Чому за 25 років своєї діяльності МБО «Екологія-Право-Людина» не чула про жодні здобутки цієї організації і не зустрічалася з нею на жодному майданчику громадської боротьби за екологічні реформи.

Пропонуємо екологічній громадськості прискіпливіше глянути на запропоновані кандидатури.

Відвідавши сайт організації, можна побачити, що, хоча організація зареєстрована у 2017 року, активізувалась сторінка у квітні 2019 року.

Усі члени команди зазначені, як експерти з подолання гуманітарних та екологічних катастроф, і це спрямування також фігурує в назві організації. Проте жодної інформації з сайту організації чи з інших загальнодоступних джерел про вирішення хоча б однієї такої проблеми ми не знайшли. Оскільки члени організації декларують надання безкоштовної правової допомоги та ведення колективних позовів на захист екологічних прав громадян, ми дослідили Державний реєстр судових справ, де знайшли дві справи проти Державного фонду майна, які, очевидно, не пов’язані з охороною довкілля.

«Зелений фонд» має відокремлені підрозділи у 14 областях України (Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій), і це робить ще більш дивним той факт, що про результати діяльності цієї організації нічого не відомо, принаймні нашій організації, яка щодня моніторить ситуацію зі станом боротьби за довкілля країни.

Проте дуже цікавою є неекологічна діяльність Голови правління фонду Бондаренка Олега Володимировича, який водночас є керівником 22 організацій та підприємств, серед яких Любомильська районна організація Партії регіонів, громадська організація «Вітчизна-Русь», назви яких говорять самі за себе. Окрім того, будучи керівником таких промислових підприємств як ТзОВ «Ювелір Промінь», Інвестиційно-будівелька компанія «ЯРДО», ТзОВ «СІНТЕЗ ТЕХНОЛОДЖИЗ», приватне підприємство «Шило-Сервіс» викликає сумніви в можливості поєднання бізнес-інтересів з інтересами охорони Природи.

Заступником голови Правління є колишній суддя Максим Фролов, який відзначився під час Революції Гідності своїми рішеннями проти активістів Автомайдану 2. Його було позбавлено права бути суддею за порушення присяги.

Отже, така цікава команда може очолити екологічний напрямок, який саме набрав темп у подоланні корупційних схем у сфері охорони довкілля та впровадженні європейських принципів управління в екологічну політику України.

Думаємо, аналізуємо, виважено приймаємо рішення, бо саме від нас залежить зараз водночас і доля екологічних реформ, і доля України як держави!Loading...
Loading...
Loading...