Новини » Політика 10 квітня, 2019, 13:40
Дебати Зеленського і Порошенка: у «Виборчій раді UA» озвучили головні питання до кандидатів
ZIK
ZIK

Оцінювати кандидатів у президенти потрібно опираючись на їх ставлення до тих речей, що безпосередньо належать до компетенції Глави держави. Зокрема – безпека та оборона чи зовнішньополітичний курс країни. Тут йдеться не лише про інтеграцію України в ЄС та НАТО, а й як вибудовуватимуться стосунки із Росією і чи вибудовуватимуть їх взагалі.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK заявив філософ, представник «Виборчої ради UA» Євген Бистрицький.

Він підкреслив, що кандидатів у президенти необхідно оцінювати, виходячи з їхніх конституційних повноважень, а не з мрій про те, що вони зроблять економічне щастя.

«Що означає виходити з конституційних повноважень? Є 5 рівнів запитань. Простих, але таких, над якими ми повинні думати і вимагати відповідей. Я сьогодні роздав їх представникам обох кандидатів, адже, можливо, вони погодяться зустрітися з представниками «Виборчої ради», щоб дати відповіді», – розповідає Бистрицький.

З його слів, найпершим і найважливішим пунктом є безпека та оборона, оскільки в країні триває війна.

«Дуже важливо запитати про плани щодо відновлення територіальної цілісності України. Плани зміцнення обороноздатності держави, у тому числі «Укроборонпром» та СБУ», – каже Євген Бистрицький.

Далі йде стратегія зовнішньополітичного курсу держави, а особливо – плани пришвидшення вступу до Євросоюзу, питання про членство у НАТО і про відносини з Росією.

«Необхідно уточнити, як вибудовуватимуться відносини з Росією. Якими будуть дипломатичні та торгівельні стосунки і чи будуть взагалі. Далі – економічний розвиток, який усіх цікавить. Тут йдеться про роль президента у викоріненні економічних та інституційних передумов корупції», – зазначив експерт.

Крім того, в економічній частині є запитання до кандидатів про їхнє бачення механізмів деолігархізації і демонополізації та ставленні до земельної і пенсійної реформ.

«Важливим є і трудове законодавство, щоб люди не виїжджали з країни. Це бачення майбутнього президента потім ініціює законопроекти, говорить з нами, і це важливо. Нарешті – якою буде роль президента у розподілі влади?», – запитує Бистрицький.

З його слів, тут важливим є питання, чи майбутній президент буде тиснути на різні гілки влади чи він буде більш нейтральним та спиратиметься на виважену політику співпраці.

«Наприклад, яким є бачення президента щодо судової влади? Зокрема, добору суддів у Конституційний суд. Як обирати голів місцевих державних адміністрацій? Своїх друзів чи тих, кого рекомендує громадськість?», – зазначає фахівець.

Крім того, підкреслив він, дуже важливою є і тема призначення секретаря РНБО, голови СБУ та Генерального прокурора України, глав МЗС та Міністерства оборони.

«Нарешті, найосновніше – це гуманітарна політика, завдяки якій буде зміцнюватися національна консолідованість. Бачення президента тут надзвичайно важливе», – резюмував член «Виборчої ради UA».

Як повідомлялось раніше, Бистрицький зазначав, що виборці обох кандидатів у президенти представляють меншість. Сукупно, у першому турі цих політиків підтримали приблизно 46% громадян, тоді як 54% – проголосували за всіх інших.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 17:50 :50