Новини » Політика

Зеленський і корупція, яку він хоче подолати, є продуктами однієї олігархічної системи, – Сироїд

ZIK

Найімовірніше, Володимир Зеленський навіть не знає, що таке побороти корупцію. Збирати експертів, які розказують і тобі все добре напишуть – це зовсім інше, ніж прийти і взяти за це відповідальність. Малоймовірно, що він має розуміння того, що корупція в Україні є продуктом олігархічної системи, продуктом якої він також є.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» на телеканалі ZIK заявила віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Чи можливе об'єднання «Самопомочі» і «Громадянської позиції» перед виборами до ВРУ?

Вона зазначила, що з огляду на величезну навалу інформаційних приводів, доволі важко сказати, що саме виборець пам'ятатиме до виборів до Верховної Ради.

«Частина людей дуже прихильно поставилася до підтримки Андрієм Садовим Анатолія Гриценка. Практично на кожній зустрічі з виборцями звучало запитання про об'єднання. Тобто, люди сприйняли це позитивно. Хоча є й такі, хто мав намір голосувати саме за Садового, тому для нього це стало певним розчаруванням», – розповідає парламентар.

Втім, зазначила вона, попри підтримку лідером «Самопомочі» іншого кандидата у президенти, сама партія, найімовірніше, ітиме на парламентські вибори власними силами.

«Ми вже фактично оприлюднили нашу модель відкритих виборчих списків, бо нам ж не доводиться розраховувати на ухвалення відповідного закону. Тобто, пропорційна система може бути, але відкритих списків нинішній парламент точно не запропонує», – запевняє Оксана Сироїд.

Також вона відповіла на запитання ведучого про те, чи не може Андрій Садовий підтримати когось з кандидатів на пост президента у другому турі, як він зробив це у першому.

«Я не чула від нього таких коментарів. У політичній силі не було жодного рішення щодо цього. Чесно кажучи, я не бачу ні намірів, ні готовності такі рішення ухвалювати», – відповіла віце-спікер ВРУ.

Зеленський і корупція – продукти однієї олігархічної системи

Крім того, вона розповіла, чи вірить у щирість прагнень Володимира Зеленського, зокрема, про його обіцянки подолати корупцію.

«Я думаю, що він навіть не знає, що це таке. Збирати експертів, які розказують і тобі все добре напишуть – це зовсім інше, ніж прийти і взяти за це відповідальність. Я не думаю, що він має розуміння того, що корупція, яка є в Україні, є продуктом олігархічної системи, продуктом якої він опосередковано також є», – заявила народна обранка.

На її думку, Володимир Зеленський з дуже малою ймовірністю складає ці речі докупи. До того ж навіть не тому, що він на це не здатен, а тому, що люди мало над цим задумуються.

Можливість формування нової коаліції за участі «Самопомочі»

Крім того, вона зазначила, що не зарікатиметься про можливість коаліції «Самопомочі» та «Слуги народу», оскільки тут йдеться про невідомість. Натомість додала: може точно сказати, з ким партія не об'єднуватиметься.

«Є партії, з якими ми точно не об'єднуватимемось, оскільки я знаю, які там люди і які цінності вони сповідують. Те ж саме стосується партії «Слуга народу», адже сьогодні ми бачимо тільки бренд. Визначальним для мене особисто буде те, ким будуть ці люди і на яких цінностях вони стоятимуть», – каже Оксана Сироїд.

З її слів, «Самопоміч» точно не формуватиме коаліції з «Опозиційним блоком» чи «Відродженням». Мовляв, цінності представників цих політсил є неприйнятними.

Також вона розповіла про можливість формування коаліції за участі «Самопомочі» та «Блоку Петра Порошенка» після майбутніх виборів до Верховної Ради.

«Щодо «Самопомочі» можна з доволі високою імовірністю передбачити, які люди там будуть. Натомість жодна інша політична сила не може сказати, хто опиниться у її списку», – переконана нардеп.

Відтак, зазначає вона, можливість формування коаліції з БПП залежатиме від того, хто входитиме до списку фракції.

«Якщо, наприклад, Юрій Луценко буде у списку партії, то я не бачу сенсу ставати на ті самі граблі. Ми вже були в коаліції з Юрієм Луценком», – заявила віце-спікер Верховної Ради.

Нагадаємо, доброволець Андрій «Червень» Гергерт звернувся до Володимира Зеленського, аби той дав відповіді на питання про своє ставлення до української мови та Росії.

Loading...