Новини » Світ 9 квітня, 2019, 4:10
Вчені розкрили таємницю технологій древніх китайців

Вчені Університету Кембриджа в Великобританії з’ясували, чому бронзова зброя, похована разом зі статуями Теракотової армії китайського імператора Цинь Шихуанді, добре збереглася більше ніж за дві тисячі років. На думку дослідників, причиною стали властивості грунту, а не просунута антикорозійна обробка, як вважалося раніше.

Про це повідомляє видання Science Alert, передає Діалог.

Дослідники виявили, що сліди хрому, які, як вважали багато експертів, залишилися від захисного покриття бронзової зброї, насправді є забрудненням. Хром – один з основних компонентів лаку, яким було покрито фігури воїнів, а його незначні кількості були виявлені в грунті і навколишніх пігментах. Вчені вважають, що метал спочатку був присутній в захисному покритті дерев’яних і бамбукових копій і рукояток мечів, які з часом розклалися.

Причиною збереження зброї може бути високий рівень вмісту олова в бронзі, а також такі властивості грунту, як помірна лужність, невеликий розмір ґрунтових частинок і низький рівень органічних речовин.

Теракотова армія – поховання, яке складається з більше як восьми тисяч повнорозмірних статуй китайських воїнів і їх коней біля мавзолею імператора Цинь Шихуанді в Сіані. Поховання виявили в березні 1974 року під час буріння артезіанської свердловини. У 1987 році ЮНЕСКО включило Теракотову армію в список всесвітньої спадщини як частина комплексу гробниці першого імператора династії Цинь.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 22:37 :19