Новини » Економіка 9 квітня, 2019, 16:47
У Пенсійному фонді розповіли, чи є сьогодні в Україні джерела для того, щоб збільшити пенсії
<nbsp;>

Сьогодні, 9 квітня, у Львові відбувся перший захід з низки запланованих зустрічей в рамках всеукраїнського прес-туру «Впровадження нових сервісів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України», на якому були присутні також начальники Головних управлінь ПФУ у Волинській, Закарпатській області, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській областях.

«Пенсійний фонд (далі – ПФ) зараз – це не лише організація, що опікується виключно пенсіонерами. До нього звертаються люди, які сплачують страхові внески. Станом на 1 квітня Пенсійний фонд здійснює пенсійне забезпечення для 11 млн 400 тисяч пенсіонерів, з них, 55 тисяч – колишні кадрові військові, 2, 5 млн – працюючі пенсіонери, пенсіонерів за віком – 8, 6 млн, 1,4 млн – особи з інвалідністю, 600 тисяч – одержувачі пенсій через втрату годувальника та за вислугу років, 3,3 тисячі людей – судді у відставці. Пенсійний фонд опікується застрахованими особами, на сьогодні налічуємо 13, 2 млн застрахованих осіб, з них наймані особи – 10, 3 млн», – сказала заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

За її словами, на 10 застрахованих осіб припадає 8, 5 пенсіонерів, на 10 найманих працівників – 11 пенсіонерів. «Всі видатки Пенсійного Фонду здійснюються в межах затвердженого бюджету і основним джерелом таких коштів є відрахування від працюючих, то відповідно ми маємо можливість мати такі показники щодо розміру пенсійних виплат. Мінімальна пенсійна на сьогодні виплата становить 1497 грн, максимальна виплата – 14 970 грн. Середній розмір пенсійної виплати на 1 квітня – 2899 грн, для колишніх військових – 4706 грн. Середній розмір пенсії колишніх суддів у відставці – 44 316 грн. В органах Пенсійного фонду працюють 44 тисячі працівників», – зазначила Ірина Ковпашко.

Вона навела цифри, які свідчать про те, якими сумами сьогодні розпоряджається Пенсійний фонд. Видатки на виплату пенсій у 2018 році становили 358, 6 млрд грн. У 2019 році ця сума запланована на рівні 408, 3 млрд грн, в тому числі у 2019 році через Пенсійний фонд спрямовується 10, 6 млрд грн, які йдуть на виплату субсидій у грошовій формі. Максимальна величина заробітної плати, з якої справляється єдиний соціальний внесок у 2018 році становила 55 845 грн, у 2019 році – 62 595 грн. загальний фонд заробітної плати, який склався у 2018 році, – 1 трильйон 45 млрд грн, а єдиний соціальний внесок нараховано на 1 трильйон 5 млрд грн, тобто 39, 7 млрд грн – це сума, яка виплачена у вигляді заробітної плати, на яку не було нараховано єдиний соціальний внесок. Тож чи є сьогодні в Україні джерела для того, щоб збільшити надходження до Пенсійного фонду України.

«Ще у 2016 році затвердили стратегію модернізації та розвитку Пенсійного до 2020 року. Метою є забезпечення європейських стандартів функціонування та надання послуг, зміцнення фінансової стабільності Пенсійного фонду, підвищення прозорості в його діях і оптимізація адміністративних видатків ПФ. Насамперед ПФ – орган, який надає послуги пенсіонерам, застрахованим особам, страхувальникам. Минулого року до ПФ звернулося понад 500 тисяч громадян з різного роду запитаннями. Ми можемо сьогодні говорити про надання послуг в електронному вигляді, це дозволяє зробити впровадження нового програмного забезпечення на базі електронної пенсійної справи, а це значить, що комплекти документів, які люди приносять у ПФ, переводяться в електронний вигляд. Зараз у територіальних відділеннях ПФ є 741 зала з обслуговування громадян. Ми удосконалили систему виїзних прийомів громадян», – Ірина Ковпашко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 13:11 :14