Новини » Світ 9 квітня, 2019, 6:55
Рейтинг Путіна падає: Білорусь має готуватися до гіршого, – Ходорковський
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Окупація Білорусі та створення т.зв. «Союзної держави» може вирішити проблему Путіна з падінням рейтингу.

Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.

«Падіння популярності – серйозна загроза для режиму російського президента», – пише на сторінках німецького видання Süddeutsche Zeitung Михайло Ходорковський.

«Здавалося б, необмежена концентрація влади в руках російського президента дає закордону хороші підстави для занепокоєння. (...) Тривога російського населення швидше має практичний характер: непопулярна пенсійна реформа; стагнуючий рівень життя; дорогі афери за кордоном за рахунок російських регіональних інтересів; очевидні фінансові преференції для регіонів, важливих з точки зору можновладців, в першу чергу, Москви і Чечні. Все це підриває популярність Путіна (...)», – йдеться у статті.

«Рейтинг у 30-40% змушує сумніватися у «загальному схваленні», на яке спирається авторитарний режим, – вказує Ходорковський. Владу можна зберегти лише за допомогою сили, що погано для можновладців. Гуманістичні цінності в авторитарному режимі вони не грають ніякої ролі. Злий рок полягає в зростаючій залежності від генералів і недовіра цих генералів до лояльності їх офіцерів. Масштаб проникнення внутрішньої спецслужби ФСБ в урядові структури переходить вже всі допустимі межі. Щоб підтримати свій рейтинг, Путін міг би розпустити непопулярний уряд, але тут є підводні камені (...)», – вважає Ходорковський.

«Існує один вихід, але й він дуже ризикований: приєднання республіки Білорусь «за взаємною згодою». Президенту Лукашенко довелося б погодитися на створення в мертвонародженому російсько-білоруському союзі посади президента для Володимира Путіна і фактичне входження Білорусі до складу Російської Федерації. Саме над цим проектом сьогодні і ведеться робота», – йдеться в публікації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 05:21 :34