Новини » Світ 9 квітня, 2019, 18:53
Рада ЄС ухвалила безвіз для британців після Brexit

Рада ЄС затвердила положення про те, що після Brexit громадяни Великої Британії матимуть безвізовий режим на короткострокові подорожі до Шенгенської зони.

Рішення опубліковане на сайті Ради, пише Європейська правда.

Згідно з правилами ЄС, звільнення від віз надається за умови взаємності. Британський уряд заявив, що він не має наміру вимагати візи від громадян ЄС, які подорожуватимуть до Британії на термін до 90 днів.

«У випадку, якщо Сполучене Королівство запровадить візову вимогу для громадян принаймні однієї держави-члена в майбутньому, застосовуватиметься існуючий механізм взаємності, і три інституції ЄС та держави-члени зобов’язуються без затримки діяти у застосуванні механізму», – йдеться у повідомленні.

Після Brexit Британія буде включена до переліку понад 60 третіх країн і територій, громадянам яких не потрібно звертатися за візою для в’їзду в ЄС для бізнесу, туризму або для відвідування родичів або друзів.

Відмова від віз застосовуватиметься у всіх країнах-членах ЄС (за винятком Ірландії, яка має власну візову політику) та в асоційованих країнах Шенгену (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія). Ірландія та Британія мають спеціальну двосторонню угоду, яка передбачає безвізовий режим між двома країнами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 07:53 :03