Новини » Політика

Окупанти затримали дружину і матір кримського політв’язня Мамутова

Фото: atr

Російські силовики затримали дружину і матір кримськотатарського політв’язня Енвера Мамутова за проведення одиночного пікету на підтримку кримського татарина.

Про це повідомив адвокат Рустем Кямілєв у Facebook.

«Стало відомо, що дружину і маму Енвера Мамутова, засудженого на 17 років, забрали у відділення поліції міста Бахчисарай для складання протоколу, ми з колегами виїжджаємо для надання юридичної допомоги», – написав він.

Як повідомляє телеканал ATR з посиланням на «Кримську солідарність», Зарема Мамутова, висловлюючи свою незгоду з обвинуваченнями проти свого сина і решти політв’язнів, вийшла з плакатом: «Мій син не терорист. За що 17 років». До неї під’їхали співробітники ДПС, вона роз’яснила їм з якою метою проводить одиночний пікет. Дружина Енвера Мамутова – Аліє – вела в цей момент прямий ефір у Facebook.

Підійшов ще один працівник і попередив її, що якщо вона буде перебувати поруч, буде вважатися, що вони вдвох. Аліє перейшла на іншу сторону дороги й продовжувала вести зйомку звідти.

Потім «співробітники поліції» окупантів попросили підійти дружину і матір Енвера Мамутова, яка стояла на протилежному боці дороги. Інспектор зажадав її документи, мотивуючи тим, що 54-й федеральний закон РФ дозволяє проведення одиночних пікетів, але на його думку, їх було двоє. Потім він заявив, що «доставлять жінок у відділ і будуть розбиратися на місці».

Нагадаємо: жителі Бахчисарая Зеврі Абсеітов, Рустем Абільтаров, Ремзі Меметов та Енвер Мамутов були затримані 12 травня 2016 року.

Мамутову було пред’явлено звинувачення в організації діяльності терористичної організації»Хізб ут-Тахрір»)» (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ), Меметову, Абсеітову і Абільтарову – в участі в її діяльності (ч. 2. ст. 205.5 КК РФ), згодом їм пред’явлено також обвинувачення за статтею 30 і ч. 1 статті 278 КК (підготовка до насильницького захоплення влади).

Енвера Мамутова засудили до 17 років суворого режиму з 1 рік 6 місяців обмеження волі за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»), і ч. 2 ст. 35, 1 ч. ст. 30 ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...