live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Новий європейський блок кине виклик Європейському Союзу

Оллі Котро, Йорґ Мойтен, Маттео Сальвіні та Андерс Вістісен. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Політики, що стоять за континентальним правим альянсом, поділяють побоювання з приводу міграції, та практично більше нічого.

Італієць, німець, данець та фін зібралися у понеділок, щоб започаткувати новий континентальний альянс ультраправих та правих партій, який, як вони сподіваються, змінить Європу. Вони закликали захищати національні кордони, припинити нелегальну імміграцію, боротися з ісламським тероризмом, та практично більше нічого, зазначає видання The Atlantic у своїй статті.

Вони назвали свою нову групу «Європейським Альянсом Народів та Націй», проте, незважаючи на їхню спільну стурбованість питанням міграції, ці партії часто мають дуже різні погляди на інші питання, особливо торгівлю та економіку. На прес-конференції мало йшлося про євро, не кажучи вже про вихід із союзу. Зараз питання полягає у тому, чи зможуть ці партії, хоч і малі, дійти до перемоги на виборах до Європарламенту наступного місяця, пише видання The Atlantic.

Вчорашня зустріч була ініційована Маттео Сальвіні, міністром внутрішніх справ Італії та головою правої партії Ліга Півночі, й за участі Йорґа Мойтена, єдиного члена Європейського парламенту від партії «Альтернативи для Німеччини» (AfD); Оллі Котро від партії «Справжніх фінів»; та Андерса Вістісена від «Данської народної партії». Сальвіні, як видається, вдалося зібрати ті партії, яких об’єднує спільне бачення національного суверенітету у транснаціональному альянсі.

Проте, їм бракує чіткого баченням того, як має виглядати Європа. Наприклад, Мойтен заявив, що «Альтернатива для Німеччини» підтримує єдину торговельну політику та спільний ринок Європейського Союзу. Сальвіні зазначив, що якщо Альянс набере достатню кількість місць у Європарламенті, він хотів би переглянути деякі питання, включаючи торгівлю, податки та туризм.

Сальвіні сказав, що він представляє групу партій, у тому числі Національний фронт Марін Ле Пен. Проте, Мойтен повідомив журналістам, що Ле Пен ще не погодилася приєднатися до Альянсу. У минулому році Мойтен узагалі заявив про те, що ніколи не приєднається до Ле Пен через їхні розбіжності щодо економіки та погляди засновника партії, Жан-Марі Ле Пена, на Голокост.

Ці сувереністські партії можуть бути гучними, проте не обов’язково сильними. Найбільшим блоком у Європейському парламенті залишається Європейська народна партія, до якої входить Християнсько-демократичний союз канцлера Німеччини Ангели Меркель. Президент Франції Еммануель Макрон також намагається створити альянси лівоцентристського блоку у Європарламенті, що допоможе протистояти правим партіям.

Попри всі їхні розмови щодо будівництва нової Європи та Європи майбутнього, важко зрозуміти, чи понеділкова подія ознаменувала початок нової ери, у якій привиди темного європейського минулого XX ст. повернулися, щоб переслідувати сьогодення, чи просто черговою прес-конференцією, на якій партії повигукували порожні гасла та розійшлися.

Тим не менше, це може означати зміну розкладу сил у Європейському парламенті, установи, яка виробляє певну політику у блоці. Вперше у новому Європарламенті не буде меншості, а з’явиться опозиція, яка виступатиме зсередини проти ЄС. Якщо більшість обраних представників ЄС поставить під сумнів саму європейську структуру, це стане новою сторінкою в історії блоку.

Підготувала Оксана Вергелес,
для ІА ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...