Новини » Світ 9 квітня, 2019, 6:10
Нова загроза: Від Антарктиди відколюється гігантський айсберг: фото
Дослідники вивчають основну тріщину на льодовику, яка залишалася стабільною 35 років, проте наразі процес прискорився: вона розростається зі швидкістю 4 км за рік Фото: espreso.tv
Дослідники вивчають основну тріщину на льодовику, яка залишалася стабільною 35 років, проте наразі процес прискорився: вона розростається зі швидкістю 4 км за рік Фото: espreso.tv

Значна частина Антарктиди незабаром стане величезним айсбергом. Це видно зі знімків супутників NASА.

Дослідники визначили, що шматок льоду завбільшки з 1,7 тис. кв. км відділяється через природні процеси, а не через зміни клімату, пише Еспресо.

Вчені Ян Де Рідт і Хильмар Гудмундссон заявили, що це відбувається виключно в результаті природних процесів.

Вони створили модель для опису поведінки плавучої льодової платформи, яка відома як шельфовий льодовик Бранта. По суті, частина цього льодовика виштовхується в океан зі швидкістю близько 400 метрів на рік.

«Це показує, що прірва почала зростати через напруження, а воно наростало через природне зростання льодовикового шельфу. Сам шельф, а не клімат, створив цю тріщину. Електронні океанографічні чи атмосферні дані не вказують на зміну клімату в районі Бранта. Наші спостереження за океаном обмежені, але все, що у нас є, не демонструє нічого незвичайного. Наша модель показує: те, що ми бачимо, можна пояснити природними змінами геометрії шельфового льодовика», говорять учені.

Читайте також: Вчені передбачили потужний землетрус в Україні

З 2013 року на льодовику Бранта відкрилася перша в світі пересувна арктична станція Halley VI. Дослідники вивчають основну тріщину на льодовику, яка залишалася стабільною 35 років, проте наразі процес прискорився: вона розростається зі швидкістю 4 км за рік. Нещодавно на льодовику з’явилася друга тріщина – Гелловіну, яка рухається до основної з протилежного боку льодовика.

Стабільність льодовика буде прямо залежати від того, через скільки ці тріщини з’єднаються і в якому місці. Станцію Halley VI доведеться пересунути далі від тріщин для безпеки.

На думку вчених, коли ці тріщини з’єднаються, від льодовика відколеться айсберг площею щонайменше 1,7 тис. кв. км.

Читайте також: Вчені назвали міста, які незабаром можуть піти під воду

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 18:14 :08