Новини » Львів 9 квітня, 2019, 17:54
На Золочівщині відбудеться благодійний концерт на підтримку ініціативи «Збережи храм»
Джерело: Facebook
Джерело: Facebook

14 квітня о 17.00 у дерев’яному храмі Покрови Пресвятої Богородиці в с. Підгайчики Золочівського району відбудеться благодійний концерт «Піснеспіви Єрусалимської утрені» львівського молодіжного хору «Eteria» на підтримку ініціативи #збережихрам.

Мета концерту – зібрати кошти на захист храму: встановлення у пам’ятці архітектури протипожежної та охоронної систем. Вхід вільний. Пожертви можна буде скласти у спеціальні скриньки під час заходу.

Як зазначалося, 9 березня, громада села Підгайчики, що на Золочівщині, виявила зникнення старовинного Євангелія з храму Покрову Пресвятої Богородиці (1756 р.). Євангеліє походить з початку ХІХ століття і є цінною пам’яткою історії села. Громада Підгайчик повідомила про подію поліцію і водночас звернулася до усіх небайдужих з проханням допомогти у пошуках раритету.

Після крадіжки жителі села оголосили про створення громадської ініціативи захисту храму. У її рамках у церкві вирішили встановити протипожежну та охоронну системи, щоб у майбутньому унеможливити знищення чи викрадення цінних історичних речей. Громада села звернулася із закликом до всіх, кому небайдужа доля української культурної спадщини, долучитися до ініціативи.

Довідка IA ZIK.

Хор «Етерія» сформувався у 2012 році навколо ідеї богослужбового співу з молодих ентузіастів для продовження української літургійно-народної традиції. У своєму творчому доробку молоді виконавці мають запис двох компакт-дисків: Літургію Йоана Золотоустого на основі ірмологійних піснеспівів XVII-XIX ст. та Єрусалимську утреню – богослужіння, яке служать раз у рік – ввечері Страсної п’ятниці.

Окрім давньої ірмологійної музики хор працює над вивченням автентичних народних пісень, колядок та щедрівок різноманітних регіонів України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:48 :59