Без поліетилену. Як виглядає день «без кульочків» на практиці

З інтересом чекала 9 квітня – Дня без поліетилену, до якого активно долучились львівські магазини. Сама нерідко грішу тим, що пакую продукти в «маленький кольоровий непотріб», щоб потім складувати його вдома у «кульочок з кульочками». Звичка? Зручність? Відсутність альтернативи? Мабуть, усе разом.

Цікаво, як усе на практиці. Бо ж, роздумую, якщо на перець чи банан без проблем можна наліпити цінник, то цього не скажеш про кілограм цибулі. Мовчу уже про бакалію чи заморозку. Так-так, знаю, треба ходити зі своїми контейнерами або торбинками. Мішечків, до речі, колись моя бабуся нашила донехочу. Ще б знайти. Лоточків теж вдома ні в кого не бракує. Але на закупи не завжди йдеш цільово. Ну я – так точно. Не кидайте тапками.

Під час обідньої перерви заходжу у три маркети різних мереж, де була анонсована кампанія «Без поліетилену». Експерименту ради. Для любителів кульочків – не переживайте, вони є, і ними користуються. Одноразові рукавички теж на місці. На вході у магазини розклеєні оголошення про ініціативу. Але з моїх спостережень чогось особливо не змінилось. Хоча для еколюбів теж є приємна новина – паперових пакетиків побільшало, а там, де їх зовсім не було – з’явились. Оце якраз і є суттєва новація. І це не може не тішити.

Ініціатива хороша. Побільше б таких. Стартонули непогано. Побачимо, як воно далі буде.

І на закінчення торбинка моєї свідомої колежанки, якій не потрібні додаткові кампанії, бо давно уже практикує закупи «без целофану».

фото - Ольга Іващук
фото - Ольга Іващук

«Коли у тебе чудо-торба, ніякі целофанові кульочки не потрібні! Хочу ще собі сумку-корзинку для повного комплекту, та щось ніяк не знайду підходящу... А ще зараз знову авоськи в моді, не пройшло і 30 років!», – каже Оля.

А ви б отак змогли?

Р.S. Під час «експерименту» жоден поліетиленовий кульочок використаний не був.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...