Новини » Суспільство 9 квітня, 2019, 14:15
33 аеропорти за три дні: Дмитро Комаров встановив рекорд України
Дмитро Комаров Андрій Блінов та Ігор Табанюк, фініш у Коломиї
Дмитро Комаров Андрій Блінов та Ігор Табанюк, фініш у Коломиї

7 квітня у місті Коломия (Івано-Франківська область) успішно завершився рекордний політ за участю телеведучого та мандрівника Дмитра Комарова.

Про це повідомляє прес-служба відомого українського мандрівника.

Політ за участю телеведучого та мандрівника Дмитра Комарова
Політ за участю телеведучого та мандрівника Дмитра Комарова

Екіпаж з чотирьох осіб під керівництвом досвідченого пілота і військового льотчика Ігоря Табанюка за три дні пролетів понад три тисячі кілометрів практично по внутрішньому периметру України та відвідав 33 аеродроми. Окрім Ігоря Табанюка та Дмитра Комарова, до команди увійшли пілот Андрій Блінов та оператор «Світу навиворіт» Олександр Дмитрієв. Екіпаж став першим, хто здійснив такий політ.

Андрій Блінов, Дмитро Комаров та Ігор Табанюк
Андрій Блінов, Дмитро Комаров та Ігор Табанюк

Вчора, 8 квітня, літак приземлився на аеродромі «Бузова» під Києвом. Екіпаж встановив рекорд України за максимальну кількість посадок в різних аеродромах нашої країни за три дні.

«Для чого ми це робили? Ми хочемо привернути увагу до того, що галузь авіації загального призначення потрібно розвивати. У нас є величезний потенціал, щоб ця сфера була не гіршою, а може і кращою, ніж в Європі. У спадщину від СРСР залишилося близько 750 аеродромів і, на превеликий жаль, багато з них зараз занедбані. Просто прикро, що ми не користуємося таким багатством. Це потрібно відновлювати. Ми побували на 33 аеродромах, більшість з яких, – в приватному володінні. До того ж є аеродроми дійсно європейського рівня з ідеальним асфальтом, інфраструктурою. Це аеродроми, які хочеться показувати і якими хочеться пишатися. Але вони побудовані за приватні гроші людей, які своїми силами розвивають цю індустрію. Мене вразили злітні смуги в Косино, Коломиї. Крім того, що ми мріємо про авіамаршрутки, мала авіація – це і військові польоти, рятувальні операції, медичні цілі, моніторинг пожеж. Дуже важлива проблема – вирубка лісів. Коли піднімаєшся над Карпатами, дивишся – жахіття що твориться з лісом. Його вирубують просто безжально і відвозять. Для контролю цього і потрібна авіація загального призначення», – розповів Дмитро Комаров.

Ініціатором польоту виступив досвідчений пілот Ігор Табанюк, який своїми силами відновив аеродром у Коломиї. Льотчик сподівається, що в майбутньому авіація загального призначення займе важливе місце в регіональному сполученні між містами України і практично в будь-який район можна буде дістатися по небу.

Літак здійснював 11-12 посадок щодня на сертифікованих аеродромах навіть в найменших містах, куди не завжди легко дістатися наземним шляхом. Дмитро Комаров розповів, що всюди на екіпаж чекав теплий прийом.

Зустріч в одному з міст
Зустріч в одному з міст

Але не все в польоті було за планом. Ігор Табанюк розповів, як на шляху до Кам’янця-Подільського пілотам довелося понервувати. Через неякісне пальне двигун літака дав збій:

Політ за участю телеведучого та мандрівника Дмитра Комарова
Політ за участю телеведучого та мандрівника Дмитра Комарова

«Був момент, коли ми збиралися робити аварійну посадку. Тиск палива впав до нуля. Я дав команду пристебнути ремені по чотирьох точках на випадок вимушеної посадки. Двигун вже «чхнув». Ми готувалися сідати», – сказав Ігор Табанюк.

Пілоти подякували за допомогу всім, хто сприяв рекордному польоту: авіаслужбам, штурманам, авіаційній організації «АОПА-Україна», кожному аеродрому, де команді надавали теплий прийом, влаштовували на нічліг, годували і навіть заправляли паливом літак.

Екіпаж з представником Національного реєстру рекордів України
Екіпаж з представником Національного реєстру рекордів України

Нагадаємо, екстремал Дмитро Комаров анонсував рекордний політ через всю Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:20 :59