Новини » Політика 8 квітня, 2019, 15:25
Проблема українсько-угорських відносин нікуди не зникне, – політолог
ZIK
ZIK

Ймовірно, через заборону в’їзду румунському політику угорського походження Хунору Келемену українсько-угорські стосунки загостряться ще більше. Адже Клемен часто зустрічається із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, він лідер найбільшої закордонної угорської громади.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» заявив політолог зі Закарпаття Дмитро Тужанський.

«Україна вже втягнулася у медійний і дипломатичний скандал щодо заборони в’їзду лідера Демократичного союзу угорців Румунії Хунора Келемена. Його дебати з нашим послом Румунії Олександром Банковим – це проблемне місце. Обговорюючи ситуацію, хтось з них сказав неправду, як наслідок ми отримали непорозуміння», – каже політолог.  

Дмитро Тужанський вважає, що цей епізод стане додатковою проблемою у дипломатичних відносинах між Україною та Угорщиною.

«Ймовірно, це стане проблемним моментом, щодо якого доведеться домовлятися. Хунор Келемен – це не випадкова людина, маргінал чи опозиціонер. Він – лідер найбільшої закордонної угорської громади, часто зустрічається з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Це серйозна постать для Будапешта», – наголошує політолог.

Відносини України з Угорщиною – проблематичні, ситуація лише доливає масла у вогонь, переконаний Дмитро Тужанський.

«Важливо зрозуміти підстави заборони в’їзду на три роки. Згідно інформації Олександра Банкова, Хунору Келемену заборонили виїжджати в Україну від листопада 2017-го до 2020 року. Щиро кажучи, я не знайшов в мережі різких висловлювань з боку пана Келемена в бік України чи, можливо, неоднозначні кроки, на кшталт поїздки в Крим. Однак у будь-якому разі проблема українсько-угорських відносин нікуди не зникне», – додає експерт. 

Нагадаємо, член Палати депутатів Румунії, лідер Демократичного союзу угорців Румунії Хунор Келемен намагався перетнути кордон України з румунським дипломатичним паспортом, однак отримав заборону в’їзду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 11:10 :05