Новини » Політика 8 квітня, 2019, 15:48
Політолог звинуватив Зеленського у намаганні уникнути дебатів
ZIK
ZIK

Дебати перед другим туром виборів повинні відбутись, адже це є прямою нормою чинного законодавства. До того ж вони мають проходити саме 19 квітня на майданчику «Суспільного телебачення», а не на стадіоні, як цього хоче Володимир Зеленський. Зараз він, фактично, маніпулює і займається підміною понять.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив голова Центру «Ейдос», політолог, кандидат наук з державного управління Віктор Таран.

«Ситуацію із дебатами варто розкласти на декілька складових. Згідно чинного законодавства, повинні відбутися дебати, адже це є прямою нормою. Кандидат може на них прийти чи не прийти, це його право. Але саме 19 квітня дебати оплачуються за рахунок держави і вони повинні відбутися на майданчику «Суспільного телебачення», – сказав Таран.

За його словами, у 2014 році Центральна виборча комісія вже роз’яснювала можливі нюанси виборчої кампанії. Зокрема, до тих пір, поки ЦВК не змінить свою постанову, офіційні дебати відбудуться саме на «Суспільному телебаченні».

«Ми зараз маємо дві ситуації, адже є дві дати 14 і 19 квітня. Пропозиція Зеленського, провести дебати на стадіоні 19 квітня, дисонує із законодавством, тому що він у цей день зможе поставити всі питання, які його хвилюють на «Суспільному телебаченні», а не на «Олімпійському». Якщо Зеленський прийде таки на «Олімпійський», це означатиме, що він уникнув дебатів», – зазначив він.

Якщо ж говорити про 14 квітня, то, на думку Тарана, це, по-суті, є елементом виборчої кампанії Порошенка, який викликав Зеленського на персональний «політичний батл» на «Олімпійському».

«Раніше Зеленський викликав Порошенка на «Олімпійський», а зараз, фактично, Порошенко закликає свого опонента подискутувати так, як він і хотів в присутності глядачів. Але йти 14 квітня на дебати, чи ні, є персональним правом Зеленського та його команди. Хоча, ми повинні розуміти, яким буде медійне поле, коли на стадіоні сидітимуть люди і виступатиме Президент, а Зеленський не з’явиться. Тому тут команда Зеленського повинна рахувати іміджеві плюси і мінуси, які він, як кандидат, може отримати від явки чи неявки на стадіон. Але Зеленський вже зараз говорить про те, що прийде 19 квітня на стадіон, і тому можна говорити, що відбувається свого роду маніпуляція та підміна понять», – наголосив Таран.

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив, що чекатиме Володимира Зеленського на дебати 14 квітня на НСК «Олімпійський». Також він зазначив, що оптимальним часом для проведення дебатів буде 19-20 година.

Читайте більше новин на тему: дебати

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 08:08 :46