Новини » Політика 8 квітня, 2019, 0:15
Парубій закликав спікера Держдуми сприяти виведенню військ РФ з території України
Фото: KP.UA
Фото: KP.UA

Голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні 140-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу закликав спікера Держдуми РФ В’ячеслава Володіна сприяти виведенню російських військ з території України.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я хочу звернутися до голови Державної Думи Російської Федерації – заберіть свої окупаційні війська з України, перестаньте вбивати українців», – сказав Парубій на засіданні 140-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу в неділю, 7 квітня, в місті Доха (Катар).

Він додав, що чим раніше будуть звільнені окуповані Росією українські території, тим менше буде загрози для всього світу.

«Те, що вони там роблять з українськими дітьми, післязавтра може трапитися і з вашими дітьми. Ми повинні зупинити Путіна!», – підкреслив Парубій.

Спікер ВР нагадав, що в окупованому 5 років тому Росією Криму були в корені змінені шкільні навчальні програми. Так, кількість класів з українською мовою навчання на окупованому півострові зменшилася з 875 до 163, закриті всі 7 шкіл з українською мовою викладання, а в цілому, число дітей, які вивчають українську мову за п’ять років окупації зменшилося в 31 разів.

Також з початку російської окупації в Криму було закрито 9 з 16 шкіл з кримськотатарською мовою навчання, а кількість учнів в них зменшилася з 13 тис. до 4 тисяч і продовжує знижуватися.

«Батьків змушують нібито добровільно відмовитися від вивчення рідної мови. Прізвища батьків, які вимагають для своїх дітей освіту українською або кримськотатарською, передаються ФСБ», – додав він.

Парубій підкреслив, що понад 46 тис. жителів Криму через окупацію Росією стали внутрішньо переміщеними особами. Багато з них – це викладачі, які в силу своєї проукраїнської позиції втратили роботу і зазнали переслідувань з боку окупаційної влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 05:22 :55