Новини » Події Читать эту новость на русском

Інформаційна небезпека: На Луганщині п’ятий день не транслюється українське ТБ, – НСЖУ

Фото: Pixabay

П’ятий день мешканці підконтрольної українській владі території Луганської області не можуть дивитися українське телебачення. Причина – знеструмлення об’єктів концерну РРТ за борги за електроенергію.

Українські телеканали недоступні для мешканців Станиці Луганської, Сватового, Біловодська, Мілового, Новопскова, Лисичанська, йдеться в заяві Луганської регіональної організації Національної спілки журналістів України та колективу філії ПАТ НСТУ «UA:Донбас» на ім’я перших осіб держави.

«Через борг перед ТОВ «ЛЕО» з четверга знеструмлено вежу в м. Лисичанську. Через це замість українських радіо- та телеканалів на аналогічних частотах ведуть мовлення пропагандистські радіостанції і телеканали, що розташовані на окупованій території. Така ситуація викликає негативну реакцію жителів Луганської області, тим паче у передвиборчий період. Вона шкодить репутації української влади і перешкоджає вчасному і всебічному інформуванню жителів Луганщини», – зазначається в заяві, адресованій Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, секретарю РНБО, командувачу Об’єднаних сил, голові Служби безпеки України народним депутатам.

Співзасновник газети «Сватівські відомості» Андрій Крюков розповів Національній спілці журналістів України, що мешканці району телефонують до редакції газети за бодай якоюсь інформацією про те, коли запрацюють українські канали. «Люди обурюються і однозначно пов’язуть те, що відбувається, з виборами. У читачів одне питання: а коли включать телебачення? Про це мовчать в обласній і в районній держадміністрації. Ніхто нічого не пояснює. З Києва теж жодних пояснень немає. Таке враження, наче Луганську й Донецьку області «здають».

За словами співрозмовника, люди налаштовують кімнатні антени, намагаючись впіймати сигнал. І ловлять російські телеканали або канали з окупованої території. «Для сільського населення, яке не має супутникових «тарілок», це єдине джерело інформації про події в Україні. Неважко здогадатися, чим «годують» наше населення російські телевізійники», каже Андрій Крюков.

За інформацією експерта ГО «Інформаційна безпека» Тетяни Попової, яка в 2015-16рр. обіймала посаду заступника міністра інформаційної політики, для покращення інформування мешканців сходу України свого часу були встановлені 100 додаткових передавачів. І ось тепер за два тижні до другого туру виборів українське мовлення відключається за борги.

«Що ж це виходить? Через відключення телеканалів у Лисичанську ми тепер повинні дивитися російські? Особисто у нас так і сталося. Вчора не було жодного. Сьогодні під час переналаштування Т-2 він набрав 8 каналів «ЛНР», – цитує місцевого мешканця сайт ПроСватово.

«Це неприпустима ситуація, коли знеструмлення телевежі відрізає мешканців кількох районів Луганщини від українського телебачення і радіо. На таку надзвичайну подію влада мала би відреагувати блискавично, адже йдеться про інформаційний простір у регіоні, де йде потужна атака на «мізки» з боку російської пропаганди. Особливо у передвиборчий період. На фоні перешкод на шляху поширення друкованої преси телебачення і радіо залишаються єдиними безкоштовними джерелами інформації для місцевого населення. Але вже минає п’ятий день, а громадськість досі не знає, коли очікувати на відновлення мовлення», – підкреслює перший секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Loading...