live
Новини » Події 195

Бізнесмен із Севастополя позивається до Путіна

«Суд» Севастополя провів підготовче засідання за позовом підприємця і юриста Володимира Новікова до «глави» окупаційного уряду Севастополя Дмитра Овсянникова і президента РФ Володимира Путіна за фразу про «вставання севастопольців з колін в 2014 році».

Як повідомляє «Крим.Реалії», третіми особами та співвідповідача в позові вказані «глава» Криму Сергій Аксьонов, «екс-глава» так званого уряду Севастополя Олексій Чалий і газета «Слава Севастополя».

«Приводом для позову став виступ Дмитра Овсянникова на місцевому телебаченні, в якому він заявив, що в 2014 році севастопольці «встали з колін». Ця заява обурила кількох місцевих жителів і вони подали позов до суду. Основним позивачем виступив Володимир Новіков. Крім нього, позов підписали шестеро осіб», – йдеться у публікації.

За даними видання, Новіков вимагає від Овсянникова компенсацію моральної шкоди в розмірі 7 млн рублів, а також арешту особистого майна губернатора Севастополя на час судових слухань.

На думку Новікова, Овсянников має опублікувати спростування своїх слів у газеті «Слава Севастополя» і назвати поіменно всіх підписантів договору про «входження Криму до Росії».

На засіданні суду позивач заявив, що «відчуває себе вільною людиною, яка виросла в високодуховній атмосфері, в дусі соціалістичної свободи, рівності і братерства».

«Якщо я встав з колін, отже, виходить – я на них стояв», – заявив Новіков.

Він також зажадав надіслати повістку особисто російському президенту Путіну, однак «суд» відмовився посилати повістку Путіну «через відсутність відомостей про його адресу».

«Повістку пошлють до адміністрації російського президента», – повідомляє «Крим.Реалії».

Раніше Новіков вже звертався в ФСБ Росії у зв’язку з заявами журналістів місцевого державного телеканалу ІКС, які звинуватили його в «роботі на Державний департамент США». Юрист вимагає від російських правоохоронних органів порушити кримінальну справу проти журналістів за «завідомо неправдивий донос».

Крім того, Новіков через «суд» вимагав від чиновників і поліції відшкодувати моральну шкоду за його переслідування і заборону на організацію і проведення двох протестних мітингів – в грудні 2017 року і в червні 2018 року.

У грудні 2017 року «апеляційний суд» Севастополя виправдав Новікова, на якого наклали штраф за організацію в грудні 2017 року мітингу протесту проти земельної політики «уряду» Севастополя, а також невирішених проблем у сфері освіти і охорони здоров’я.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...
Loading...
Loading...