Новини » Політика 8 квітня, 2019, 13:10
«Азіровка» повернулась у стіни ВР: Новинський спробував говорити українською

Голова фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський у Верховній Раді заговорив українською, щоправда, припускаючись помилок під час вимови чи не у кожному слові.

Новинський під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), яке транслює телеканал ZIK, зачитав свій виступ із аркуша.

Він розкритикував «мовний» закон, який зараз розглядає ВРУ. Новинський назвав закон про мову «дискримінаційним» і заявив про втручання держави у гуманітарну політику, що вважає неприпустимим, а також поскаржився на відволікання уваги від війни на Донбасі, «від кількасті українцев, які змушені пакінути рідну країну та виїхати на зарабітки».

На такі заяви Вадима Новинського відреагував голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький.

«Мені дещо страшнувато було сидіти на цій Погоджувальній раді, особливо, коли я почув від керівника однієї із фракцій слова про те, що втручання держави у гуманітарну сферу є неприпустимим. Яка ж тоді держава повинна втручатися у нашу гуманітарну сферу і її формувати? Сусідня держава, держава-агресор?» – заявив Микола Княжицький.

Нагадаємо, як повідомила перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко, у вівторок, 9 квітня, парламентарі продовжать розгляд поправок до «мовного» законопроекту. Голова ВРУ Андрій Парубій заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону.

Як повідомляли, під час розгляду законопроекту про перехід релігійних громад між головою ВРУ Андрієм Парубієм та головою фракції Опоблоку Вадимом Новинським стався конфлікт. 6 квітня Новинський заявив, що Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії голови ВРУ Андрія Парубія у зв'язку з прийняттям законопроекту про обов'язкове перейменування УПЦ МП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:18 :45