Новини » Суспільство 6 квітня, 2019, 15:45
NASA оприлюднила фотографію сонячного затемнення на Марсі
Затемнення з Марса
Затемнення з Марса

Марсохід Curiosity зафіксував силуети супутників Червоної планети на тлі Сонця. Знімки допомогли вченим дізнатися більше про розташування супутників Марса.

Про це повідомляє Новое Время з поисланням Gizmondo.

За допомогою пристрою Mastcam, марсохід Curiosity зняв як супутники Марса Деймос і Фобос проходять по орбіті планети на тлі Сонця. Знімки супутників, які опублікувало NASA, є одними з кращих на сьогодні.

Curiosity сфотографував супутники в середині березня з розривом в тиждень між сонячними затемненнями Деймоса і Фобоса. Через їх маленькі розміри, ця подія не є затемненням практично, адже супутники покривають лише невелику частину Сонця, якщо дивитися на нього з Марса.

Попри те, що сонячні затемнення на Марсі - досить звичайна справа, вони є важливими для вчених, оскільки дозволяють дізнатися більше деталей про супутники Червоної планети та їх розташування.

Як пояснив один з дослідників проекту Curiosity Mastcam Марк Леммон, орбіти Деймоса і Фобоса постійно змінюються через гравітаційне тяжіння Марса, Юпітера чи взаємодію супутників між собою.

Діаметр Фобоса складає всього 27 км, а Деймоса - 14,5 км, в той час як діаметр природного супутника Землі – Місяця – становить майже 3500 км.

У порівнянні з Місяцем, що розташований на відстані приблизно у 400 тис. км від Землі, супутники Марса розташовані набагато ближче до нього. Наприклад, орбіта більшого Фобоса проходить на відстані всього у 6 тис. км від поверхні Марса.

Додамо, Японія скинула бомбу на астероїд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:02 :51