live

Завершилися Дні українського кіно в Португалії

У столиці Португалії вперше за підтримки Державного агентства України з питань кіно пройшли Дні українського кіно. 26-го березня Дні українського кіно в Лісабоні відкрилися створеним за підтримки Держкіно воєнним детективом Зази Буадзе «Позивний «Бандерас».

Про це повідомила прес-служба Держкіно.

Гостей та учасників Днів вітали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португалії Інна Огнівець, Другий секретар з культурно-гуманітарних питань Валерія Насташенко, Голова Інституту кіно та аудіовізуальної галузі Португалії Луіс Чабі Ваз, начальник Управління держаного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно Артем Голосов, засновник Благодійної організації «Благодійний фонд «Двері» Лариса Гутаревич та учасники творчих груп фільмів, представлених в рамках заходу. У церемонії відкриття взяв участь також депутат Парламентської групи Республіки Португалія Ріхардо Бешіга, який після перегляду фільму відзначив високу якість нового українського кіно та побажав дієвої співпраці українським та португальським кінематографістам.

Триденні покази українського кіно відбулися у сучасному мультикультурному центрі Лісабона Biblioteca Municipal Orlando Ribeiro, що є частиною мережі BLX (Bibliotecas municipais de Lisboa). У програмі були представлені як сучасні українські стрічки різного жанру, так і класика українського кінематографа.

Впродовж фестивалю глядачі побачили драму «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича, документальну стрічку «Війна химер» Марії та Анастасії Старожицьких та створений за підтримки Держкіно альманах «Моя країна – Україна» від аніматорів майстерні «Новаторфільм» під керівництвом Степана Коваля. Крім того, під час Днів українського кіно у Португалії глядачам з успіхом було представлено ретроспективний показ фільму «Пропала грамота» режисера Бориса Івченка. Покази супроводжувалися обговореннями та дискусіями португальських глядачів з представниками творчих груп – продюсерами фільму «Позивний «Бандерас» Ольгою Клименко і Сергієм Барановим та продюсером і оператором-постановником альманаху «Моя країна – Україна» Ольгою Бабицькою.

У рамках заходу відбулася зустріч української делегації з Головою Інституту кіно та аудіовізуальної галузі Португалії Луісом Чабі Ваз, метою якої було налагодження безпосередніх контактів з португальськими колегами та обговорення перспектив українсько-португальської співпраці у галузі кіно. Також делегація відвідала місцеву кіностудію Grupo Cinemate, де українські кіномитці ознайомились з особливостями португальського кіновиробництва та поділилися українським досвідом виробництва фільмів.

Організатором події стала Благодійна організація «БФ «Двері» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства закордонних справ України та Посольства України у Португальській Республіці.

Loading...
Loading...
Loading...