live
Новини » Політика 133

Заочні дебати тривають уже зараз, – політолог

ZIK

Дебати відбуваються уже зараз, представники обох команд ведуть перемовини про формат і правила гри. До того ж у них може виникнути і змістовна частина – кандидати у режимі відео звернень можуть критикувати одне одного щодо окремих питань.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Володимир Фесенко.

Він переконаний: дебати відбуваються уже зараз, однак наразі це лише «дебати про дебати». Представники обох команд ведуть переговори про формат і правила дійства.

«Це нормальна практика. Ніхто не відмовляється від дебатів. Не може бути дебатів за правилами одного кандидата коли все задається і всі мають погодитись. Таке потрібно узгоджувати», – вважає Фесенко.

Та, він зазначив: у цих «заочних дебатів» може виникнути і змістовна частина – кандидати у такому ж режимі відеозвернень почнуть критикувати одне одного щодо окремих питань.

«Та в законі не написано, що дебати обов’язково мають відбуватись на площадці суспільного мовника. Там йдеться, що мовник повинен забезпечити трансляцію дебатів у певний час – в п’ятницю перед другим туром. Одне іншому не суперечить: дебати можуть відбутись у п’ятницю, перед другим туром голосування, і на «Олімпійському». Окрім того, є варіант: дебати відбудуться на НСК, а транслюватимуть на «Суспільному». Це абсолютно відповідає закону», – вважає політолог.

Однак, на його думку, кандидату із значно вищим рейтингом, не вигідно йти на дебати із опонентом, у якого підтримка є нижчою. Саме ж місце проведення може відігравати іншу роль.

«Безумовно, Зеленський може краще працювати з аудиторією. Та на класичних дебатах, враховуючи більший досвід Порошенка, тут перевага буде у нього. Тому йде боротьба за те, хто буде домінувати і чий майданчик буде більш комфортним», – вважає експерт.

Водночас він зазначив: принципово важливо, щоб дві команди домовлялись між собою, узгоджуючи правила проведення такої зустрічі.

«Не домовляться – значить не буде дебатів,» – резюмував Володимир Фесенко.

Нагадаємо, Володимир Зеленський записав ролик, у якому заявив, що погоджується на дебати із Петром Порошенком, однак висловив низку вимог. Найперша – це має відбуватись на стадіоні НСК «Олімпійський».

У свою чергу, Петро Порошенко підкреслив, що «дебати можуть відбутися на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах», але він готовий провести дебати з Володимиром Зеленським на НСК «Олімпійський». 

Пізніше Порошенко запросив Зеленського для проходження медичної експертизи у медичному пункті НСК «Олімпійський», який Зеленський сам обрав для проведення дебатів.

Сьогодні вранці Володимир Зеленський таки здав аналізи, однак не на «Олімпійському», а в одній з приватних клінік. Водночас Порошенко прибув на стадіон «Олімпійський», щоб здати аналізи перед дебатами.

Медики, які брали аналізи в Петра Порошенка повідомили, що за результатами швидких тестів, організмі Президента не виявили психоактивних речовин. Більш ґрунтовні результати дослідження обіцяють оприлюднити пізніше.

До слова, Громадський рух «Чесно» закликає кандидата у президенти Володимира Зеленського оприлюднити декларацію за минулий рік.

Читайте більше новин на тему: дебати

Loading...
Loading...
Loading...