Новини » Політика 5 квітня, 2019, 14:19
Виборці повинні знати про доходи кандидатів, навіть, якщо ті не чиновники, – Рух «Чесно»
ZIK
ZIK

Оприлюднення декларації про доходи Володимира Зеленського за 2018 рік стало б європейським кроком. Адже, це поставило б у рівні умови кандидатів, які вийшли у другий тур.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорила головний редактор сайту руху «Чесно» Ірина Федорів.

«Виборці мають знати про доходи і статки кандидатів в президенти. Адже, дехто користуючись законодавством, дотягує до останнього з подачею декларації про доходи, а хтось взагалі має повне право цього не робити. Зокрема, Петро Порошенко подав декларацію 31 березня, а Володимир Зеленський, взагалі, за законом, не зобов’язаний подавати декларацію допоки він не отримає державну посаду», – сказала Федорів.

Вона розповіла, що лише в разі обрання Зеленський буде змушений подати декларацію за 2018 рік. Але рух «Чесно, наполягає на оприлюдненні вже зараз.

«Ми можемо аналізувати доходи людини і статки. Звісно, Зеленський не є держслужбовцем, контакту з бюджетними грошима він не міг мати, адже не був при владі. Але буде чесно, якщо у другому турі ми будемо розуміти, що заробив Зеленський, і які в нього статки, так як ми знаємо про Порошенка», – наголосила вона.

Бо наразі, за її словами, закон дозволяв Петру Порошенку «дотягнути» до 31 березня з поданням декларації, а Володимиру Зеленському – взагалі до призначення на посаду президента.

«Ми просимо зробити європейський крок і подати свою декларацію, аби ми могли її проаналізувати. Аналізуючи загалом ситуацію, взагалі було б добре, якщо б кандидати в президенти подавали декларацію за попередній рік», – зазначила Федорів.

Нагадаємо, Володимир Зеленський записав ролик, у якому заявив, що погоджується на дебати із Петром Порошенком, однак висловив низку вимог. Найперша – це має відбуватись на стадіоні НСК «Олімпійський».

У свою чергу, Петро Порошенко підкреслив, що «дебати можуть відбутися на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах», але він готовий провести дебати з Володимиром Зеленським на НСК «Олімпійський». 

Пізніше Порошенко запросив Зеленського для проходження медичної експертизи у медичному пункті НСК «Олімпійський», який Зеленський сам обрав для проведення дебатів.

Сьогодні вранці Володимир Зеленський таки здав аналізи, однак не на «Олімпійському», а в одній з приватних клінік. Водночас Порошенко прибув на стадіон «Олімпійський», щоб здати аналізи перед дебатами.

Медики, які брали аналізи в Петра Порошенка повідомили, що за результатами швидких тестів, організмі Президента не виявили психоактивних речовин. Більш ґрунтовні результати дослідження обіцяють оприлюднити пізніше.

До слова, Громадський рух «Чесно» закликає кандидата у президенти Володимира Зеленського оприлюднити декларацію за минулий рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 03:37 :00