Новини » Економіка 5 квітня, 2019, 18:17
Вердикт українським пенсіям від інвестбанкіра: Держава має сплачувати те, що може собі дозволити
ZIK
ZIK

Зараз Україна обмежена в своїх витратах і виділяє гроші тільки на те, що може сама забезпечити без позик міжнародних кредиторів.

Це зауважив інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Фахівець пояснив, чому рівень пенсії 2013 року був вищим, ніж зараз, відповідно до доларового еквівалента.

«Пенсія в 2013 році утримувалася на відповідному рівні за рахунок боргових навантажень. І саме економічна політика попередніх років призвела до того, що в 2014 році відбулась девальвація гривні. На утримання курсу по 8 гривень було витрачено 40 мільярдів доларів. Але в підсумку чомусь винуватцями виявилися ті, хто прийшли після Януковича», – констатував Фурса.

Інвестиційний банкір також зауважив, що попередня влада брали в борг у МВФ і платила пенсії. Натомість зараз позики спрямовують на інші витрати, до того ж міжнародний кредитор тепер дає значно менше грошей на певних умовах.

«Звинувачувати людей, які керували економікою в 2015-2016 роках, у тому, що впали пенсії – це те ж саме, що звинувачувати пожежників, що сталася пожежа. Зараз у борг не дають так багато, як тоді. Відповідно, боргове навантаження на країну зменшилося із 80% до 63% до ВВП.

Зараз Україна обмежена в своїх витратах і виділяє гроші тільки на те, що може сама забезпечити. До того ж МВФ наполіг на тому, що держава має сплачувати тільки ті пенсії, які може собі дозволити в цей момент», – пояснив Сергій Фурса.

Нагадаємо, за прогнозами Світового банку Україні щорічно треба витрачати 11 млрд доларів для погашення державного боргу та фінансування бюджетного дефіциту в найближчі три роки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 15:33 :49