live
Новини » Львів

Справа Кулака: Хірург Жидачівськрої РЛ, причетний до смерті хлопчика, погрожував його батьку

Роман Кулак

Хірург Жидачівськької районної лікарні Юрій Михайлюк, проти якого відкрито кримінальне провадження у справі про смерть 12-річного Романа Кулака, вчора, 4 квітня, у приміщенні місцевої поліклініки погрожував його батькові Володимиру Кулаку, який вкотре спіймав його на халатному ставленні до посадових обов’язків. Тобто, медик водночас був на роботі та на засіданні суду – таким чином і суд не відбувся, і люди не отримали належної медичної допомоги.

Про це повідомив батько хлопчика, громадський активіст, радник голови Тернопільської ОДА з питань медицини, Володимир Кулак на своїй Фейсбук-сторінці.

«Я випадково зайшов в лікарню і почув, що жіночка жаліється на коридорі, бо якийсь лікар проігнорував їх, не оглянувши її сина, сказав купити препарат.. навіть без огляду, навіть не піднявши светр і не глянувши на проблемну ділянку на животі, не скерувавши на огляд. Просто прописав препарат БЕТАДИН, сказавши що він не має часу, бо він спішить в суд... Той самий хірург... Це ще раз доказує, непокаране зло, якщо воно не кається, воно набирає сили і поширюється по світу!!», – написав пан Володимир.

Він взяв цих людей, що не отримали меддопомоги та пішов до головного лікаря писати заяву:

«Я тим людям допоміг.. ми пішли до в.о. головного лікаря писати скаргу на дії підлеглого, але «підлеглий» дізнавшись, що з цими людьми я пішов до керівництва лікарні, прибіг під кабінет і силою відштовхнувши мене в сторону, силоміць забрав людей до себе в кабінет і закрився з ними там.. Кинувся рятувати пожежу, лікувати чи залякувати? Не знаю, відкрив десь через 10 хвилин, коли я прийшов туди із завідуючим поліклінікою, якому в.о. головного лікаря дав вказівку розібратися».

Хірург Жидачівськької районної лікарні Юрій Михайлюк. Фото: Facebook
Хірург Жидачівськької районної лікарні Юрій Михайлюк. Фото: Facebook

Також Володимир Кулак стверджує, що лікар погрожував йому та обіцяв наступного разу приїхати з пацанами:

«Вчора в лікарні він казав мені: Вовік я тебе на ноль помножу!! Ти нікто і зовут тебя нікак!!)) Ти пусте місце... Приємно що ГМО нарешті зняло маску)) а то він мені тиждень тому вішав лапшу, про церкву, віру, піст, про прощення проповідував... казав ми християни треба прощати.. я був майже повірив!

Водночас активіст повідомив, що суд, на якому мало по суті розглядатись питання щодо причетності Юрія Михайлюка та ще одного лікаря Жидачівської РЛ знову не відбулося – його вдруге перенесено через неявку адвокатів одного з підозрюваних.

«Суд вчора не відбувся, бо знову не явилися два адвокати хірурга, але приїхали мої щирі друзі! Судове засідання тепер перенесено, аж на 14 травня!!! ЗАТЯГУЮТЬ!!!».

Далі Володимир Кулак, який від часу смерті свого сина у середині 2017 року, займається громадською роботою з реформування системи охорони здоров’я, формує ряд питань щодо функціонування лікарні у Жидачеві:

  1.  чому хірург в день суду на роботі? Всі хто приїхав в суд підтримати мене брали відпустку на 1 день... а він і ніби на роботі, і зарплату отримає,.. ніби «працює»... і в суді! І пацієнта проігнорував?!! кругом бардак і ніде толку нема, ХАОС, був і залишився?
  2.  чому завідувач поліклінікою, коли розбирався в ситуації, перше запитання в нього було до мене: «А то ті люди, то Ваші підставні?!» Я їх запитую: «А що підставним надавати допомогу не треба? Їх ще буде багато! А ці не підставні! Це Бог!»
  3.  якраз в поліклініці той ГМО мені погрожував, провокував, тиснув на мене і тих людей, морально і фізично, на них і на мене Запитання до керівників і власників лікарні: «Чому ця нелюдяна особа ще досі працює? Це загроза!»
  4. коли вже нарешті буде призначений новий керівник лікарні та спостережна рада, і нарешті будуть зроблені правильні висновки та організовано надання якісної меддопомоги в лікарні?!

У кінці свого допису Володимир Кулак повідомив, що йому надійшла пропозиція від керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак стати її заступником:

«Щиро дякую пані Ірині Микичак за запрошення йти до неї заступником в департамент охорони здоров’я Львівської області. Я подумаю, пропозиція дуже цікава! Новий крок, вперед!».

Перше засідання було заплановане 28 березня, але не відбулося через неявку адвоката хірурга.

Нагадаємо, 4 січня цього року, рішенням Галицького районного суду, хірургу Жидачівської РЛ та ще одному колишньому лікарю було обрано запобіжні заходи. Хірурга, окрім особистого зобов’язання, також було відсторонено від виконання обов’язків.

Згодом, на його підтримку виступив голова Жидачівської районної ради. Водночас адвокати хірурга подали апеляцію на рішення Галицького суду. 14 січня, Апеляційний суд Львівської області скасував ухвалу Галицького районного суду м. Львова про відсторонення від роботи хірурга Жидачівської районної лікарні.

Повторне рішення про відсторонення хірурга від роботи було прийнято Галицьким районним судом 25 січня.

12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті став заворот тонкого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Другим трагічним випадком у Жидачівській лікарні стала смерть 28 грудня 2018 року породіллі, вину лікарів у чому також доведено КЕК та відкрито кримінальну справу у Нацполіції.

Цього ж дня, на підставі висновків комісійної судово-медичної експертизи, була вручена підозра двом лікарям, за підозрою у неналежному виконання професійних обов’язків, що призвели до смерті 12-літнього Романа Кулака.

Відразу після цього випадку головний лікар Богдан Бойчук написав заяву про звільнення, яку, проте, поки ніяк не може затвердити сесія Жидачівської районної ради. Не проголосували за звільнення головного лікаря депутати і у четвер, 31 січня. Тоді, як припускає Володимир Кулак, на рішення депутатів вплинув місцевий нардеп-мажоритарник Андрій Кіт, який особисто в цей день прибув на сесію районної ради. 19 лютого головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук все ж написав заяву про звільнення, яку затвердив голова районної ради.

Також Головному лікарю лікарні спочатку було призначено стипендію Президента України, яку згодом скасовано рішенням МОЗКабінету Міністрів та указом Президента.

22 лютого у прокуратурі Львівської області повідомили, що слідчі Національної поліції Львівщини завершили досудове розслідування у цій справі.

Також 25 березня стало відомо про те, що Володимир Кулак за послідовну активну позицію у боротьбі з застарілою системою охорони здоров’я та просування реформи галузі призначений радник голови Тернопільської ОДА з питань медицини.

Loading...