Новини » Світ 5 квітня, 2019, 5:19
Росія не може вказувати, чи бути Україні й Грузії в НАТО, – Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: ZIK/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: ZIK/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Сам підхід до того, що прагнення України, Грузії чи іншої країни приєднатися до НАТО «провокує» Росію на більшу агресію, є невірним і небезпечним, оскільки не Москві вирішувати, хто може та має отримати членство в Альянсі.

Про це заявив у четвер на підсумковій прес-конференції в Державному департаменті США генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.

«Грузія і Україна є незалежними й суверенними націями, які мають суверенне право обирати свій шлях» – відповів глава Альянсу на запитання журналістки Бі-Бі-Сі про те, чи правильно публічно оголошувати відкрите запрошення для Грузії й України в НАТО, оскільки це провокує Росію до створення більшого напруження.

Єнс Столтенбрег наголосив: лише ідея того, що членство Грузії чи України в НАТО є «провокацією», дійсно небезпечна.

«Таким чином, ви визнаєте, що Росія має право вирішувати, що її сусіди можуть робити, а чого ні»,- наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що його рідна країна, Норвегія, є «невеликою державою на кордоні з Росією». У цьому зв’язку складно уявити, щоби Радянський Союз у 1949 році диктував, чи може Норвегія бути членом Альянсу, підкреслив Столтенберг.

«Точно в такий спосіб, Грузія і Україна мають власне праве обирати свій шлях… Лише країни-аспіранти і НАТО можуть вирішувати зрештою, коли вони мають отримати членство», – підкреслив генеральний секретар НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 07:44 :25