Новини » Суспільство 5 квітня, 2019, 11:45
Польська церква підтримує українську автокефалію
Фото: cerkvarium.org
Фото: cerkvarium.org

Польська Автокефальна Православна Церква принципово підтримує українську автокефалію.

Про це йдеться в офіційній заяві канцелярії Собору єпископів, повідомляє Cerkvarium.

«Від імені Собору єпископів ПАПЦ, у відповідь на листи у справі автокефалії Православної церкви в Україні однозначно інформуємо, що Польська Автокефальна Православна Церква була і є за визнання повної самостійності – автокефалії Церкви Православної в Україні», – йдеться у повідомленні.

У канцелярії також додають, що «надання автокефалії повинно відбуватися відповідно до догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників».

У комунікаті канцелярії зазначають, що ті, хто відступив від церкви, ті були позбавлені священицьких свячень, і вони не можуть представляти «здоровий церковний організм». Ця канонічна дія порушує євхаристійну і міжправославну єдність.

Як йдеться у повідомленні, Польська Православна Церква співпрацює з іншими помісними церквами задля врегулювання церковного питання в Україні.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня у Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, із закликом до Вселенського патріарха відкликати томос про автокефалію ПЦУ звернувся Священний Синод УПЦ МП (Російської православної церкви в Україні) на засіданні, яке відбулося 3 квітня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 17:45 :27