Новини » Політика 5 квітня, 2019, 21:47
Політичний консультант пояснила, що для виборця Зеленського не є важливими його статки
ZIK
ZIK

Вимога за вимогою, і цього разу її висунули Володимиру Зеленському. Рух «Чесно» попросив кандидата на посаду президента показати свої статки за 2018 рік. Але за словами експертів, це не є найважливішим для виборців Зеленського. Їх приваблює те, що він молодий, а також його порівнюють із героєм із серіалу «Слуга народу».

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Ми даємо вам 24 години. Покажіть, що вам не страшно і немає чого приховувати. Країні потрібен чесний і відкритий президент», – йдеться у зверненні до Володимира Зеленського від руху «Чесно».

Тепер вже умови диктують Володимиру Зеленському й у його ж стилі. Так, рух «Чесно» закликає кандидата на пост президента оприлюднити доходи за минулий рік. Віта Думанська каже, претендент, якого підтримала майже третина виборців, повинен показати суспільству готовність до прозорості. Хоча перед законом таких зобов’язань Зеленський, справді, не має.

«За 2018 рік він не зобов’язаний подавати декларацію. Проте існує великий суспільний запит. З іншого боку, в тому контексті, як він декларує себе як політик нового типу і збирається творити нову якість політики, саме тому він мав би подати декларацію за 18 рік», – сказала координатор руху «Чесно» Віта Думанська.

На звернення вже відреагували у штабі Зеленського.

«Декларація пана Зеленського за 2018 рік буде подана у встановленому законом порядку і у встановлені терміни», – прокоментувала представник прес-служби Володимира Зеленського Ірина Побєдоносцева.

Оскільки виборча кампанія стартувала 31 грудня, Зеленський декларував свої доходи за попередній, 2017 рік. За 2018 рік буде змушений надати інформацію лише у разі перемоги, пояснює політичний експерт Валерій Димов.

«Відповідно до закону, він може цього не робити. Але, я думаю, що громадяни мають право знати, які статки у тих людей, які претендують на те, щоби правити країною», – наголосив політичний експерт Валерій Димов.

Утім політконсультант Катерина Одарченко переконує, на виборців Зеленського декларування або ж відмова від цього особливо не вплине.

«Для виборця Зеленського важливо, що він є новим. І найголовніше, що він уособлює того героя, якого він формулював в серіалі «Слуга народу», – вважає політичний консультант Катерина Одарченко.

Також слід зазначити, що сьогодні на Майдані Незалежності з десяток людей готують відеозвернення і також з вимогами до Володимира Зеленського. Хочуть побачити команду кандидата й почути план дій на майбутнє. Але в штабі шоумена пролити світло на ці питання обіцяють до другого туру виборів.

Нагадаємо, громадський рух «Чесно» закликає кандидата у президенти Володимира Зеленського оприлюднити декларацію за минулий рік.

До слова, Володимир Зеленський записав ролик, у якому заявив, що погоджується на дебати із Петром Порошенком, однак висловив низку вимог. Найперша – це має відбуватись на стадіоні НСК «Олімпійський».

Своєю чергою Петро Порошенко підкреслив, що «дебати можуть відбутися на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах», але він готовий провести дебати з Володимиром Зеленським на НСК «Олімпійський». 

Пізніше Порошенко запросив Зеленського для проходження медичної експертизи у медичному пункті НСК «Олімпійський», який Зеленський сам обрав для проведення дебатів.

Сьогодні вранці Володимир Зеленський таки здав аналізи, однак не на «Олімпійському», а в одній із приватних клінік. Водночас Порошенко прибув на стадіон «Олімпійський», щоб здати аналізи перед дебатами.

Медики, які брали аналізи в Петра Порошенка, повідомили, що за результатами швидких тестів в організмі Президента не виявили психоактивних речовин. Більш ґрунтовні результати дослідження обіцяють оприлюднити пізніше.

Марина Барба, Дмитро Нікітін, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 17:44 :35