Новини » Політика

Офіційні, неофіційні та заочні, – політолог про варіанти дебатів між Порошенком і Зеленським

ZIK

Дебати між кандидатами на президентський пост можна провести за правилами Суспільного мовника, можна влаштувати неофіційні – на стадіоні або заочні – через спілкування із пресою.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Політолог припускає, що дебати між двома претендентами на президентський пост перед другим туром виборів не відбудуться, оскільки один із кандидатів робить все для того, щоб їх не було.

На його переконання, провести дебати можна в кілька способів. Так, один із них – за правилами Суспільного мовника.

«Може бути другий варіант – неофіційні дебати, які спочатку запропонував Зеленський. Він каже – на стадіоні. Порошенко підтримав – добре, хай буде на стадіоні. І в такому випадку вони мали би прислати представників своїх штабів, домовитися між собою і вирішити, як це має бути. Що сталося насправді? Після того почалися якісь нові пропозиції, тепер нехай вже Тимошенко буде модератором… Хоча це виглядає смішно і безглуздо», – зазначив політолог.

З його слів, завдання таких ініціатив полягає в тому, щоб дебати взагалі не відбулися.

«Я не проти навіть третього варіанту – заочних дебатів, коли і один, і другий особисто, а не через свої штаби, буде зустрічатися із пресою на прес-конференціях, на ефірах тощо, але самостійно. І будуть відповідати, у тому числі через журналістів…, на питання протилежної сторони або відповідати на питання однакові», – запропонував Тарас Чорновіл і додав, що не виключає того, що на дебати, у підсумку, прийде один кандидат – Петро Порошенко. У такому разі він спілкуватиметься не із Зеленським, а з модератором.

Нагадаємо, 5 квітня Президент України Петро Порошенко здав аналізи на вміст в організмі нарко- і алкоречовин в антидопінговому центрі «Олімпійського». Процедура відбору крові проходила на камери, в режимі-онлайн. Швидкі тести не виявили в організмі Порошенка наркотиків.

Інший претендент на президентський пост – Володимир Зеленський теж здав аналізи, проте це відбулося в одній із приватних клінік. Додамо, аналіз крові у Зеленського брав масажист клініки «ЄвроЛаб» Владислав Кірякулов, який був учасником кулінарного шоу «Мастер шеф» та знімався у серіалі «Свати».

Небажання Зеленського здавати волосся на аналіз викликало питання у штабу Порошенка.

Як повідомляли раніше, відразу після оголошення екзит-полів Петро Порошенко запросив Зеленського на передвиборчі дебати. 3 квітня команда Зеленського «проявила креатив» і висунула чинному Президенту ультиматум – провести дебати на НСК «Олімпійський» у присутності глядачів іа журналістів. Спочатку у команді Президента заявили, що гарант не має наміру вести дебати на стадіоні, та згодом сам Петро Порошенко погодився: «Стадіон, так стадіон!».

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Loading...