Новини » Політика 5 квітня, 2019, 16:31
І. Геращенко: Зеленський має вибачитись перед усіма, кого ображав у своїх шоу – даю 24 години
Ірина Геращенко. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Ірина Геращенко. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко звернулася до кандидата у президенти Володимира Зеленського з вимогою протягом 24 годин вибачитися перед людьми з синдромом Дауна, людьми з особливими потребами, з іншою сексуальною орієнтацією та інші нетолерантні вислови.

Відповідне відео вона опублікувала у Facebook.

За її словами, в Україні багато працювали над впровадженням інклюзивної освіти, а також боролися за права дітей з особливими потребами на працевлаштування, на самореалізацію.

«Європа – це в першу чергу повага до прав людини, повага до інших і інакших людей», – сказала вона

Геращенко нагадала, як «один радикальний політик» дозволив собі принизити людей з синдромом Дауна, коли публічно кричав що «в уряді – дауни», через що виник скандал. «Він змушений був публічно вибачитися. Це хороший урок для всіх українських політиків. Й тим більше цей урок стосується кандидатів в президенти», – заявила віце-спікер.

«В своєму серіалі «Слуга народу» кандидат В. Зеленський принижує велику частину українців, називає людей даунами в образливому і неприпустимому для політика тоні», – зазначила вона.

Геращенко додала, що є відкритий лист від батьків «дітей сонця» з вимогою публічно вибачитися, і вона приєднується до цих вимог.

«Не може політик, який претендує на найвищу посаду в державі, принижувати в своїх кварталах і куплетах людей з особливими потребами, з фізичними вадами, людей іншої сексуальної орієнтації, запускати сексистські жарти, знущатися над інакшими», – сказала Геращенко.

Вона додала, що проти розколу країни і суспільства, проти мови ненависті і неповаги до людей з особливими потребами, а виступає за толерантне європейське суспільство «Визнати помилку і вибачитися – це не страшно. Це правильно. Я висловлюю свою солідарність всім батькам дітей з аутизмом, з синдромом Дауна, людям з особливими потребами, з вадами дикції, людям іншої сексуальної орієнтації, різним громадянам України, бо ми всі – рівні, хоч і різні», – заявила політик.

«І чекаю, що в пана Зеленського вистачить мужності і такту – вирізати образливі слова з серіалу і реприз на своїх концертах і вибачитися перед всіма людьми з вадами, над якими він знущався всі ці роки…», – додала Геращенко.

Читайте також: У штабі Зеленського оприлюднили свої вимоги до Порошенка

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 08:12 :11