Чому шоу зі збиранням аналізів кандидатів – це добре
Сергій Костеж
мандрівник, історик

Дебатна історія виходить на новий рівень.

На перший погляд, Зеленський наразі веде у цьому кружлянні пафосом та популізмом. Бо згода Петра Порошенка, який заявляв, що дебати – не шоу, на стадіон та на здавання аналізів на камеру, тобто, фактично, на умови свого конкурента, показує, що в штабі Петра Порошенка визнали – візуальна складова присутності кандидата важливіша за принципові відмови і пафосну витримку.

Довелося змагатися з кандидатом у грі «хто краще закатає рукава на камеру».

Залишається сподіватися, що діючий президент витисне з цього якомога більше і створить інтригу у другому турі, якої, чесно кажучи, дуже хотілося б.

Частина глядачів та аналітиків шоковані – дійсно, замість обговорення програм кандидатів всі жують попкорн і дивляться, як ті здають аналізи. Цирк, та й годі!

Але не все так просто. В цьому є і позитивний момент.

Полишмо політику.

Насправді, є значно більш важливий соціальний аспект даної події.

Це власне самі аналізи.

Один мій знайомий лікар, геніальний діагност,якого колеги прозвали «українським Хаусом», якось сказав, що як мінімум ТРЕТИНА випадків невиліковних хвороб або порушень (онкологія, серцево-судинний комплекс, цироз, захворювання ЦНС) відбувається саме тому, що українці вчасно не здають аналізи, хоча в сучасній Україні і приватні клініки і більшість державних закладів мають достатньо сучасне обладнання, щоб діагностувати на ранній стадії більшість проблемних випадків або принаймні запідозрити їх, щоб знати, в якому напрямку «копати». Та й аналізи не настільки дорогі, щоб раз на рік не здати хоча б загальний комплекс.

Наразі в мене немає точних цифр, крім свідчень кількох лікарів, та всі вони називають приблизно одну і ту саму пропорцію. Українців від невиліковних хвороб помирало б НА ТРЕТИНУ менше, якби їх було вчасно діагностовано. Тобто, якби українці дбайливіше ставилися б до свого здоров’я і вчасно здавали аналізи.

А тому сьогоднішній день і хайп навколо аналізів кандидатів – має, як на мене, дуже хороший соціальний ефект. Це можливість для багатьох тих, хто дивиться на це все з екранів телевізорів, витратитися замість зайвих 20 літрів пального чи чергових посиденьок в барі на звичайні загальні аналізи, і перевірити себе зайвих раз на гемоглобін, холестерин, цукор, антитіла, і все інше, концентрація чого може свідчити про початок поганої тенденції, яку на початку лікувати дешево і швидко, але потім – дорого і майже без шансів.

На жаль, профільні сайти, видання та сам МОЗ чомусь не підхопили цю хвилю, а могли б – тим паче, що деякі приватні лабораторії вже включилися в цей процес, відверто іронізуючи над подією або пропонуючи знижки на аналізи. Бізнес завжди відчуває тренди кожного дня, тож і українцям було б не зайве задуматися про здоров’я.

Хоча б і завдяки такому приводу.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 08:26 :15