Новини » Політика 4 квітня, 2019, 21:42
Закон про імпічмент: Жебрівський наполягає на збалансуванні посади президента
ZIK
ZIK

Виконавчу владу в Україні має очолювати президент. Водночас цю посаду потрібно збалансувати законом про імпічмент, спеціальними комісіями та незалежним прокурором.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив голова Донецької ВЦА у 2015-2018 роках та екс-аудитор НАБУ Павло Жебрівський.

Павло Жебрівський, відповідаючи на запитання глядачів щодо переходу України на парламентську форму правління, нагадав, що навіть за доби козацтва в Україні обирали гетьмана.

«Є колективна безвідповідальність та особистісна відповідальність. Безумовно, посаду Президента потрібно збалансувати законом про імпічмент, спеціальними комісіями, незалежним прокурором. Але виконавчу владу, на моє переконання, має очолювати Президент України. І не має бути голови уряду, а модель, скоріше, підходить якраз американська, коли Президент є і головою уряду. Повірте, тоді буде пряма й одноосібна відповідальність Президента», – зазначив Павло Жебрівський.

Він зауважив, що водночас повинна працювати ціла система, яка не дозволяла б президенту, як, зокрема у США, виходити за «червоні лінії».

«І через те ті, хто нині виступає за просто парламентську республіку, подивіться на рівень довіри, – жоден Президент не мав меншої довіри, аніж парламент. Завжди у нас український парламент мав меншу довіру, ніж Президент, і в цьому якраз і заковика», – зазначив Павло Жебрівський.

Як повідомляли, згідно з дослідженням, організованим Центром Разумкова, українці більше довіряють Президенту України, аніж Кабміну, Верховній Раді та політичним партіям.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. 4 квітня ЦВК опрацювала 100% протоколів в електронному вигляді на виборах Президента України. Відповідно до оприлюднених результатів, лідирує Володимир Зеленський, за нього свої голоси віддали 30.24% (5 713 825) виборців. За Петра Порошенка проголосували 15.95% (3 014 523) виборців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 19:45 :37