live

Як зекономити на опаленні – фахівці дали поради щодо встановлення лічильників

ZIK

Встановлення звичайного теплового лічильника коштуватиме українцям 1,5 - 2 тисячі гривень.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Зокрема пан Сергієнко зауважив, що в Україні є закон про ЖКГ, де вказано що лічильники встановлюються за рахунок громадян. Проте, оскільки у більшості квартир є вертикальна розводка, треба ставити лічильник на кожну батарею.

«Я знаю лише одну знайому людину, яка поставила собі такі лічильники. Якщо ставити більш простий лічильник, так званий розподілювач, який міряє частку споживання з загальнобудинкового лічильника це обійдеться дешевше, приблизно до тисячі гривень. Але їх треба ставити на кожну батарею в усьому будинку. Цей механізм працює в Чехії, Польщі і навіть у Росії», – пояснив Сергієнко.

Крім того доктор економічних наук Андрій Длігач вважає, що встановлення лічильників на тепло для населення має бути однією з обов'язкових умов програми монетизації субсидій, а в подальшому стати загальнообов'язковим.

«Я маю на увазі таку схему: якщо людина хоче субсидію, – вона має поставити лічильник. Але це має профінансувати держава і розглядати як частину програми субсидіювання», – зазначив Длігач.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.Loading...
Loading...
Loading...