Новини » Економіка 4 квітня, 2019, 14:10
«Ви – брехун!», – у студії ZIKу між експертами спалахнула суперечка через «долар за 8 гривень»
ZIK
ZIK

Економіст і банкір Олександр Савченко переконаний, що за 10 років ринковий курс національної валюти може наблизитись до курсу за паритетом купівельної спроможності, який становить 9 гривень за долар. Однак для цього потрібно проводити ефективну економічну політику. Натомість головний редактор журналу «Гроші» Олександр Крамаренко заявив, що це неможливо і говорити про такі розрахунки – «непрофесійно».

Про це йшлося в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Економіст, банкір і ректор МІБ Олександр Савченко прогнозує, що в кінці року отримаємо курс 29-30 гривень за долар, незважаючи на результати виборів.

«Мій прогноз, як правило здійснюється. Натомість поважна інституція (інвестбанк Morgan Stanley, – ZIK), як правило помиляється, – заявив Савченко.

Проте головний редактор журналу «Гроші» Олександр Крамаренко все ж дорікнув Савченку у хибному передбаченні.

«Висіли плакати з вашою обіцянкою про «8 гривень за долар». Я просто нагадую, що у вас були різні прогнози. Висіли ваші плакати, ви ж перед виборами писали на плакатах «долар по 8»», – зауважив Крамаренко.

У свою чергу Савченко заявив, що такого не було і звинуватив свого опонента у неправдивості.

«Я ніколи не давав прогноз у вісім. Ви брехун. Це не прогноз, це обіцянка людини, яка може керувати курсом. Ви можете керувати курсом? Ви щось язиком ляпнули, як провокатор. Ви брешете, я кажу адекватні речі. До чого тут плакати?» – обурювався економіст.

Він заявив: курсом справді можна управляти, адже їх є два: ринковий і за купівельною спроможністю.

«Курс за купівельною спроможність рахується так: беруться середні ціни в Києві і в Нью-Йорку, якщо розділити одні на інші, долар мав би коштувати 9 гривень», – вважає Савченко.

За його словами, такий курс за паритетом купівельної спроможності розраховується щороку МВФ і Світовим банком.

«Тож питання: чи можна досягти такого курсу? Я кажу, що так – приблизно за десять років, якщо оберемо уряд такого ж професійного складу та Нацбанк, як у США і проводитимемо адекватну економічну політику, курс наближатиметься до паритету купівельної спроможності», – наголосив Савченко.

Натомість Крамаренко оцінив таку ідею скептично – «або помре емір, або здохне ішак».

«Вирівнювання курсу до одиниці купівельної спроможності в Україні, на жаль, може відбутись лише за рахунок інфляції. Тобто – стабільність курсу гривні, але інфляція. Ми потрохи це отримуємо», – переконаний Крамаренко.

Та водночас він зазначив: цього року дуже багато залежатиме саме від економічної політики. Однак досягти рівня долара по 8-10 гривень неможливо.

«Для цього потрібно звідкись взяти велику кількість доларів, продати їх на ринку в Україні», – вважає Олександр Крамаренко.

Як повідомлялось раніше, голова Ради Національного банку Богдан Данилишин зазначав: у найближчі кілька місяців не варто очікувати тривожних подій на валютному ринку України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:35 :50